‘İnanıyor ve güveniyorum’

A Milli Futbol Takımı, hazırlık maçında Ukrayna’yı 3-0 yenerken, 2010 Dünya Kupası eleme grubunda oynayacağı Estonya ve Bosna Hersek maçları öncesinde umut verirken aynı zamanda moral buldu.


A Milli Futbol Takımı, hazırlık maçında Ukrayna’yı 3-0 yenerken, 2010 Dünya Kupası eleme grubunda oynayacağı Estonya ve Bosna Hersek maçları öncesinde umut verirken aynı zamanda moral buldu.
Kiev’deki Valeri Lobanovskiy Stadı’nda oynanan ve ilk yarısı golsüz eşitlikle sona eren karşılaşmada gollerimiz 58. dakikada Tuncay Şanlı, 62. dakikada Servet Çetin ve 64. dakikada Hamit Altıntop’tan geldi.
(A) Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim de sıkışık bir programda büyük bir özveriyle mücadele ettiklerini söylediği oyuncularına övgüler yağdırdı.
Futbolcularına teşekkür eden Terim, “Bu dönem en tehlikeli hazırlık maçlarının olduğu dönemdir. Gerek liglerin başlaması gerekse Avrupa kupalarındaki maçlar bu tarz hazırlık maçlarını olumsuz yönde etkiler. Ancak biz Ukrayna karşısında çok iyi oynadık. Defans hattında yaşadığımız birkaç ufak tefek sorun dışında kalemizde önemli bir pozisyon görmedik. Oyuncularımızın performansından çok memnunum. Bireysel olarak bazı sorunları aştık ve futbolcularım da oynatmak istediğimiz sistemi kafasına kazımaya başladı” ifadelerini kullandı.
Ukrayna karşısında doğru zamanda, doğru yerlerde, doğru işler yapıldığını belirten Terim, hazırlık maçı olmasına rağmen oyuncularının konsantrasyonunun yüksek olduğunu ve ciddiyeti hiç elden bırakmadıklarını ifade etti. Fatih Terim, ‘’Dolayısıyla da etkileyici bir skor aldılar. Oyunun her bölümünde de rakibe fazla pozisyon vermedik. Oyuncularımı kutluyorum’’ diye konuştu.
‘HARMANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ’
Takımın her geçen gün gençleştiğini ifade eden Terim, “Düşünün artık Arda’yı bile genç saymıyoruz. Gerek genç oyuncularımız gerekse tecrübeli oyuncularımız ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Takımı harmanlamaya çalışıyoruz. Bundan sonra da bu tarz planlarımız devam edecek. Takıma yeni katılan oyuncularımızın da performansı oldukça iyi. Özellikle Ceyhun, Sercan ve İsmail’in performansları bizim için sevindirici bir olay. Bu karşılaşmaya Ceyhun ile başlamayı düşünüyordum ancak bazı özel nedenlerden dolayı bunu gerçekleştiremedik. Sercan her zaman iyi ve tehlikeli bir futbolcu. Arda zaten her zaman aynı. Hamit’in yeniden takıma katılması ise bizim için memnuniyet veren bir gelişme” dedi.
Milli Takım’ın iyi bir takım olduğunu belirten Fatih Terim, “Biz gerçekten iyi bir takımımız. Alternatiflerimiz oldukça geniş. İyi bir grubuz ve oynayan oynamayan herkes birbirine kenetlenmiş durumda. Milli takımda bu tarz bir havayı yakalamak kolay değil. Biz bunu başardık. Ukrayna karşısında aldığımız galibiyeti bundan sonraki maçlara taşıyacağız. Ben takımıma inanıyorum. Üç hafta sonra Kayseri’de çok önemli bir maça çıkacağız. Ben hala iddiamda ısrarlıyım. Takımıma her zaman çok güvendim ve güvenmeye de devam edeceğim” şekline konuştu.
ÖNDER KONUSU
Önder Turacı’nın neden maç kadrosuna alınmadığı sorusuna Terim, şöyle yanıt verdi: ‘’Önder’in bizimle beraber olmasında, çalışma sistemimizi tanıması adına yarar vardı. Prosedür sürüyor. Öyle bir kanun çıktı ama kararın çıkması bekleniyor. Önümüzdeki maçlarda Önder’e ihtiyacımız olacak. Kanun yayınlanmasına rağmen, UEFA ve FIFA komisyonu bu konu kendine geldiğinde izin verecek. İzin bekliyoruz, bir yanlışlık yapmak istemedik. Bu konuda büyük emeği geçen sayın başkanımız Şenes Erzik’e teşekkür ediyorum.’’ (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net