Tanjevic: Kerem’in yeri doldurulmaz

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren a Milli Basketbol Takımı, İngiltere’de katılacağı Gameon Turnuvası için Londra’ya gitti.


Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren a Milli Basketbol Takımı, İngiltere’de katılacağı Gameon Turnuvası için Londra’ya gitti.
(A) Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjevic, Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada idrar testinde doping maddesi saptandığı için kadrodan çıkartılan Kerem Gönlüm’ün saygı duyduğu ve en çok inandığı iyi oyunculardan bir tanesi olduğunu belirterek, ‘’Tam bir takım oyuncusu. Hem saha içi hem de dışında olumlu hayat felsefesiyle olumlu bir insandır. Testlerde bir hata olduğunu düşünüyorum. Onun eksikliğini hissediyorum’’ dedi.
Kerem’in kadro dışı kalmasının planlarını etkileyip etkilemediği sorusuna Tanjevic, böyle bir oyuncunun yerini doldurmanın çok zor olduğunu dolayısıyla planlarının da sarsıldığını vurguladı. Tanjevic sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Kerem farklı yönlerde oynayabilen bir oyuncu. Takım oyunu içinde her yerde oynayabilen hem hücum hem defansın bir parçası. Bizim elimizde onun gibi bir oyuncu hatta Türkiye’ye onun gibi bir oyuncu yok. Kerem’in yeri doldurulmaz.’’
HİDAYET: HAVAMIZ İYİ
Kaptan Hidayet Türkoğlu da takım olarak Kerem Gönlüm’ün sonuna kadar yanında ve destekçisi olacaklarını belirterek, ‘’Ümit ediyorum ki en kısa zamanda çözülecek ve bize dahil olacaktır. Takım olarak onun durumuna üzüldük’’ diye konuştu. Şu anda kendilerini en çok ‘domuz gribi’nin ürküttüğüne dikkat çeken milli oyuncu, ‘’Takımda gençler ve tecrübeliler gayet iyi hava içerisinde istekli çalışıyoruz. İnşallah sadece basketbola konsantre oluruz’’ ifadelerini kullandı.
A Milliler, turnuvada sırasıyla; İsrail, İngiltere ve Polonya ile mücadele edecek.
A Milli Takım’ın oyuncu kadrosunda şu isimler bulunuyor: ‘’Fatih Solak, Engin Atsür, Barış Hersek, Ender Arslan, Kerem Tunçeri, Sinan Güler, Sinan Güler, Oğuz Savaş, Ömer Faruk Aşık, Ömer Onan, Semih Erden, Evren Büker, Ersan İlyasova, Hidayet Türkoğlu, Ümit Sonkol, Bekir Yarangüme.’’
(SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net