Hastane eziyeti

Ağaçtan düşüp kalça kemiğini kıran 76 yaşındaki Telli, kimisinde yer, kimisinde doktor olmadığı gerekçesi ile geri çevrilerek hastane hastane dolaştırıldı. Telli, ameliyat olabilmek için toplam 7 hastaneye ambulans yerine oto kurtarma aracı ile götürüldü. Telli, ancak en son götürüldüğü Çapa’da gözlem altına alınabildi!


Büyükçekmece Tepecik’te oturan 76 yaşındaki Ali Telli, önceki gün torunlarına incir toplamak için ağaca çıktı. İncir ağacının dalından düşen Ali Telli’nin bacağı kalçadan çıktı ve 3 ayrı yerden de kemiği kırıldı.
Kızı Hanife Albayrak ve damadı Dursun Albayrak, yaşlı adamı hemen Büyükçekmece Devlet Hastanesi’ne götürdü. Ortopedi bölümü olmadığı gerekçesiyle Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nden geri çevrilen Ali Telli, buradan Özel Kolon Hastanesi’ne götürüldü. Burada tedavi altına alınan yaşlı adamın bacağından ve kalçasından film çekildi. Doktorlar, hastanın acilen ameliyat edilmesi gerektiğini belirterek, daha teçhizatlı bir hastaneye sevk edilmesini istedi. Damadı ve kızı bu defa da yaşlı adamı, Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirdi.
GERİ ÇEVRİLDİ
Acılar içinde kıvranan ve acil tedavi ihtiyacı olan Telli, bu hastaneden de yer olmadığı gerekçesiyle geri çevrildi. Bunun üzerine Telli, Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Ambulans yerine bir oto kurtarma aracı içinde taşınan Telli, bu hastanede acil servisten bile içeri alınmadı.
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yeniden filmleri çekilen Telli, buradan da boş yatak olmadığı gerekçe gösterilerek gönderildi. Hanife Albayrak ve eşi Dursun Albayrak, Telli’yi bu kez de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürdü. Burada acil servise alınarak bir sedyeye konan yaşlı adam, gözlem altında tutuldu, ancak acilen yatış verecek bir hastane bulunması istendi.
Tekrar İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen yaşlı adam, gözlem altına alındı. Sabahtan beri babasını yatıracak bir hastane arayan Hanife Albayrak, “Saatlerdir dolaşıyoruz. Babam acı içinde kıvranıyor. Acil ameliyat gerektiğini söylediler, ancak hiçbir hastane kabul etmiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” diye isyan etti.

AİLE DURUMA İSYAN ETTİ
Damadı Dursun Albayrak, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek yer olup olmadığını araştırdı. Elindeki filmlerle hastaneye giren Albayrak, buradan da boş döndü. Albayrak, kendisine yer olmadığı için alamayacaklarını söylediklerini aktararak, hastanenin, ‘Hastayı getirin, ancak burada sedyede 10 gün beklemesi gerekir. 10 gün gözlem altında tutup sıra gelince ameliyata alırız’ dediğini ifade etti. Albayrak, öfkeyle, sabahtan beri hastane hastane gezdiklerini, fakat hâlâ bir sonuç alamadıklarını söyledi.
www.evrensel.net