AVUKATLARDAN HABERTÜRK’E TEPKİ

HabertÜrk gazetesinde Turhan Arslanoğlu imzası ile yer alan “Tecavüzcü M.B. ‘savunma hakkı kısıtlandığı için’ serbest bırakıldı” başlığıyla yapılan habere, CMK avukatlarından tepki geldi.


HabertÜrk gazetesinde Turhan Arslanoğlu imzası ile yer alan “Tecavüzcü M.B. ‘savunma hakkı kısıtlandığı için’ serbest bırakıldı” başlığıyla yapılan habere, CMK avukatlarından tepki geldi. CMK avukatları, maliye bakanından birikmiş alacaklarını talep ettikleri için mahkemelere girmeme kararı almışlardı. Avukatlar, sorunları çözülünceye kadar mahkemeye girmeme eylemini sürdüreceklerini, geçtiğimiz aylarda açıklamışlardı.
Habertürk gazetesindeki haberle ilgili gazetemize konuşan CMK ilk avukatlarından Avukat Halil İbrahim Erdoğan, “bu haber, toplum nazarında haklı olan eylemimizi karalamak maksadıyla yapılmış bir haberdir” dedi. “Savunma hakkı kısıtlandığı için serbest bırakılması mümkün değildir” diyen Erdoğan, güçlü delillere rağmen, zanlıyı serbest bırakacak hakim ve savcı olmadığına dikkat çekti. Erdoğan, eylemlerin kararlı bir şekilde devam ettiğini de dile getirdi.
HÜKÜMET SORUMLU DAVRANMALI
CMK Kadıköy bölge sorumlusu Avukat Nazire Selçuk, yaşadıkları sorunlardan siyasi iktidarın sorumlu olduğunu, maliye bakanının gereken özeni göstermediğini vurguladı. Selçuk, haberin maksatlı çıkarıldığını, CMK avukatlarının sürdürdükleri haklı davaları karalamak amacıyla yapıldığını söyleyerek, tepkisini dile getirdi. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net