İşaretler Bakırköy'e sıçradı

Ermeni ve Rumların yaşadığı Şişli’nin Feriköy semtinde evlerde görülen işaretler, Bakırköy’de de görülmeye başlandı. Ermenilerin yaşadığı Sakızağacı Mahallesi’ndeki sokaklarda evlerin üzerine yapıştırılan etiketler tedirginlik yarattı.


Ermeni ve Rumların yaşadığı Şişli’nin Feriköy semtinde evlerde görülen işaretler, Bakırköy’de de görülmeye başlandı. Ermenilerin yaşadığı Sakızağacı Mahallesi’ndeki sokaklarda evlerin üzerine yapıştırılan etiketler tedirginlik yarattı. Geçtiğimiz haftalarda Feriköy’de ortaya çıkan işaretler, fişleme kuşkusu yaratmıştı. Belediye, kaymakamlık ve polisin, yapılan araştırmalarda herhangi bir sonuca ulaşamadığı belirtildi. DTP Milletvekili Sebahat Tuncel, konuyu Meclis gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması talebiyle hazırlanan soru önergesine henüz yanıt verilmedi.
Sakızağacı Mahallesi’nde Yurt Sahibi, Heyet, Ahmet Rasim, Asmalı Sakız ve Muharrir Ahmet Rasim Sokaklarında bulunan bazı apartman girişlerine, 3 farklı renkte etiketler yapıştırıldı. Kırmızı ve sarı renkli etiketler önceden yapıştırılmış izlenimi verirken, yeşil etiketler ise Feriköy’dekilerle benzerlik taşıyor. Bu etiketler üzerinde aynı kalemden çıktığı belli olan çarpı işaretleri bulunuyor.
Apartmanın girişinde de etiketler bulunan Ermeni Nadya Telli, tedirginlik yaşıyor. Ayrımcılığın neden yapıldığına anlam veremeyen Telli, Bakırköy’ün yaklaşık 4’te 3’ünün azınlıkların yaşadığı bir yer olduğunu belirtti. (İstanbul/DİHA)
www.evrensel.net