Öyküleri olan kadınların albümü

Öyküleri olan kadınların albümü

Doublemon, 10. yılında dinleyicilerine, bugüne kadar yayımlanmış Doublemoon albümlerinde yer alan kadın vokallerden bir karışım hazırladı.


Doublemon, 10. yılında dinleyicilerine, bugüne kadar yayımlanmış Doublemoon albümlerinde yer alan kadın vokallerden bir karışım hazırladı. Doublemoon’un Kadınları adını taşıyan albümde Susheela Raman, Sabahat Akkiraz, Natacha Atlas, Emel Sayın, Azam Ali, Aynur Doğan, Sultana, Aziza A. ve diğer ünlü kadın vokaller yer alıyor. “Doublemoon’un Kadınları” aslında hikayeleri olan kadınlar. Yalnız sesleriyle ve müzikleriyle değil kendi hikayeleriyle de. Başkaldıranlar, sorgulayanlar, sesleri ve sözleriyle anlatanlar... Yaşları, kimlikleri, sesleri, duruşları, duyguları bambaşka da olsa bu albümde onları buluşturan, müzikle anlatmaya inanışları ve kadın olmaları...Göç edenler, seyyahlar, arayanlar, bulanlar, anlatanlar... Yılların ve yolların ötesinde hem çok gençler hem de çok yaşlı, hem çok uzaktalar hem de çok yakında. Almanya’dan, ABD’den, Kanada’dan, Anadolu’dan, İran’dan, Hindistan’dan... Dünden, bugünden ve yarından. (KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.