Uluslararası Hrant Dink Ödülü verilecek

Uluslararası Hrant Dink Vakfı, bu yıldan itibaren her yıl, Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de, Uluslararası Hrant Dink Ödülü verecek.


Uluslararası Hrant Dink Vakfı, bu yıldan itibaren her yıl, Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de, Uluslararası Hrant Dink Ödülü verecek.
Ödül, ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış; daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan, bunları yaparken insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren kişilere verilecek.
Uluslararası Hrant Dink Vakfı, ödülle, bu yönde çaba gösterenlere, seslerinin duyulduğunu, yaptıklarının görüldüğünü ve yalnız olmadıklarını hatırlatmak; onlara manen destek olmak, tüm insanları idealleri uğruna mücadeleye teşvik etmek istiyor.
İlk kez verilecek olan ödül için Uluslararası Hrant Dink Vakfı çatısı altında bir ödül komitesi oluşturuldu. Bu yılki ödül komitesinde Ali Bayramoğlu (Ödül Komitesi Başkanı), Rakel Dink (Uluslararası Hrant Dink Vakfı Başkanı), Delal Dink, Rober Koptaş, Betül Tanbay, Etyen Mahçupyan ve Sibel Asna yer alıyor. İlk yıl için vakıf tarafından belirlenen ödül sahipleri, önümüzdeki yıldan itibaren uluslararası bir jüri tarafından seçilecek.
Uluslararası Hrant Dink Ödülü, 15 Eylül 2009 Salı günü, saat 20.30-22.00 arasında, İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak olan uluslararası katılımlı bir törenle verilecek. (İSTANBUL)
www.evrensel.net