zama zingo

 • * Eurovision’da Kürtçe söylenmesi önerisi, çok hoşuma gitti. Tarkan mı gitsin, İngilizce mi söylensin gibi abuk sabuk tartışmaların yapıldığı ortamda da, bayağı ters köşe bir öneri oldu.


  * Eurovision’da Kürtçe söylenmesi önerisi, çok hoşuma gitti. Tarkan mı gitsin, İngilizce mi söylensin gibi abuk sabuk tartışmaların yapıldığı ortamda da, bayağı ters köşe bir öneri oldu. Hadi bakalım, kim ne diyecek, merakla takip ediyorum.
  * İngilizce bir kere kesin olmasın da. Yetti artık. İngilizce şarkıyla katıldık, birinci olduk gibi bir mantıkla hareket ediliyorsa, her yıl Sertab Erener katılsın o zaman. Onunla katılmıştık, Türkiye birinci olmuştu çünkü. Her yılki birinciler de İngilizce şarkılardan çıkmıyor. Biz de izliyoruz, bu memlekette yaşayıp Eurovision’dan kaçmak mümkün mü?
  * Kürtçe ya da bu topraklarda konuşulan bütün dillerde söylenecek şarkılarla Eurovision’a katılmak, sadece içeriye bir jest olmaz. Dünyaya güzel bir mesaj verilmiş olur.
  * Acun’un Hamdi Beyi beni bile şaşırttı. Dünyanın en cimri adamı olduğunu düşündüğüm adam, neredeyse iyi denebilecek bir teklif verdi. Biliyorsunuz, normalde kalan kutuların içindeki ödüllerin ortalamasına yakın bir rakam vermesi gereken adam, her seferinde aşırı düşük bir rakam söylüyordu. Bu kez, son ikideki 50 bin ile 200 bin TL’lik kutular kalınca, 120 bin TL’lik teklif verdi. Neredeyse ortalama. Şaşırttı adam.
  ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
  www.evrensel.net