Bizi raydan çıkarmayın!

Demiryolu memurlarının başlattığı açlık grevine, üyesi oldukları Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Genel Başkanı Yunus Akıl da destek verdi.


Demiryolu memurlarının başlattığı açlık grevine, üyesi oldukları Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Genel Başkanı Yunus Akıl da destek verdi. KESK İzmir Şubeler Platformu üyeleri, DİSK’e bağlı Genel-İş 3 No’lu Şube yöneticileri ve üyeleri de destek ziyaretinde bulundular.
Ziyarette bulunan sendika üyeleri, TCDD yönetiminin uygulamalarını kınadıklarını belirterek, mücadeleyi her yerde birleştirerek büyüteceklerini vurguladılar.
Demiryolu memurlarının görev yerlerinin değiştirilmesi ve önceki gün öğle saatlerinde TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın, grevde olan memurlara, “Sizi Kars’a sürgüne göndereceğim” şeklindeki tehdidine ilişkin dün öğle saatlerinde bir basın açıklaması düzenlendi. BTS Genel Başkanı Yunus Akıl, yaşananların AKP iktidarı ve bürokratların emekçi düşmanlığını gösterdiğini belirtti. Akıl, “Asli görevi, TCDD’deki personel dahil tüm sorunları çözmek olan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın tehditleri, demiryolu emekçilerini rencide etmiştir. TCDD yönetiminin bu anlayışına karşı 150 yıllık mücadele geleneğine sahip olan demiryolu emekçisinin kayıtsız kalması düşünülemez. 30 bin demiryolu emekçisinin vicdanının sesi olan BTS, TCDD yönetiminin demiryollarını babalarının çiftliği gibi yönetmesine izin vermeyecektir” dedi. İZMİR
www.evrensel.net