Slovenya ile liderlik maçı

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda oynadığı 5 maçı da kazanarak müthiş bir performans gösteren (A) Milli Basketbol Takımı, ikinci tur (F) Grubu’ndaki son maçında bu akşam Slovenya ile karşı karşıya gelecek. 22.00’de başlayacak bu önemli karşılaşma NTV’den naklen yayınlanacak.


Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda oynadığı 5 maçı da kazanarak müthiş bir performans gösteren (A) Milli Basketbol Takımı, ikinci tur (F) Grubu’ndaki son maçında bu akşam Slovenya ile karşı karşıya gelecek. 22.00’de başlayacak bu önemli karşılaşma NTV’den naklen yayınlanacak.
(A) Milli Basketbol Takımı, ilk grupta Litvanya, Bulgaristan ve Polonya, ikinci grupta ise İspanya ve Sırbistan galibiyetleriyle liderliğini sürdürürken, adeta yeni bir tarih yazdı.
Basketbol Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, uzatmada 69-64 kazanılan Sırbistan karşılaşması sonrası oyuncuları göstermiş olduğu muhteşem performanstan dolayı tebrik etti.
Bütün oyuncuların çok iyi performans sergilediğini belirten Barbaros Akkaş, “Uzatmada da olsa kazanmayı başardık. Ne olursa olsun oyuncuların hepsi çok iyi mücadele etti. Yenilgisiz takım olarak biz ve Fransa kaldık. Şimdi Slovenya ile liderlik maçı oynayacağız. İlk ikiyi garantiledik. Daha da önemlisi çeyrek final öncesi bir gün daha dinleneceğiz. Slovenya karşısında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Buraya gelen takımların 11’i final oynamaya adaydı. Hem Sırbistan hem de Slovenya bu ülkeler arasında yer alıyor. Slovenya maçımız zorlu geçecek. Artık çaprazdan gelecek takıma da bakacağız” dedi.
ERDENAY: GÜCÜMÜZÜ GÖSTERDİK
Bu arada A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Sırbistan galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada “Gerçek gücümüzü gösterdik” dedi.
Sırbistan’ı mağlup ettikleri için çok mutlu olduklarını belirten Erdenay, “Öncelikle Sırbistan’ı yendiğimiz için çok mutluyuz. Hücumda etkili olamamamıza rağmen kazandık. Uzatmaya giden bir maçta böyle güçlü bir takım karşısında iyi savunma yaptık. İnanılmazdık. Bu da bizim gerçek gücümüzü gösterdi. Sayı atamadığımız günde de kazanabilmemiz çok önemli” dedi.
Hedeflerinin grup liderliği olduğunu da söyleyen Erdenay, “Şimdi tek hedef bugünkü Slovenya maçını kazanmak. Rakibimizi de mağlup edip grup lideri olarak hedefimize emin adımlarla ilerlemek istiyoruz” şeklinde konuştu.
OYUNCULARIN GÖRÜŞLERİ
Şampiyona ile ilgili olarak konuşan milli takım oyuncuları, Slovenya’yı da yenerek grubu lider olarak tamamlamak istediklerini dile getirdiler.
Milli Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu, dizindeki sakatlık durumunun kendisini olumsuz etkilemesine karşın elinden geleni yaptığını belirtirken, “Milli takımda oynadığım süre içerisinde hiçbir zaman istatistiklerimi düşünmedim. Bu takımın kazanması için mücadele ediyorum. Savunmada elimden geleni yaptım. Dizimin ağrısı özellikle hücumda beni etkiliyor. Ama ben oyundan kopmamaya çalıştım. İlerleyen maçlarda daha iyi olacağıma inanıyorum” dedi.
Kerem Tunçeri, takım olarak müthiş bir mücadele örneği sergilediklerini söylerken, “Hücumda iyi oynamadık. Hidayet büyük bir özveri ile sakat sakat oynuyor. O sahada oynadığı süre içerisinde herkese güven veriyor. Önemli bir galibiyet daha aldık. Şimdi Slovenya ile liderlik maçı oynayacağız. İnsanları mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu şampiyonaya başladığımızdan beri hedeflere ilerlemeye çalışıyoruz. Şimdi Slovenya karşısında da kazanmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.
Önemli bir basketbol ekolüne karşı kazandıklarını belirten Ömer Onan, “Üst üste galibiyetler alıyoruz. Son maçlarda özellikle hücumda istediğimiz gibi hücum edemiyoruz. Ancak savunmamızdaki muhteşem mücadelemizle galibiyetlere ulaşıyoruz. Skor yapamadığımız zaman da bile savunmamızla ayakta kalıyoruz. Böyle devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.
Takım olarak iyi mücadele ettiklerini söyleyen Oğuz Savaş, “İster istemez zaman zaman aksadığımız bölümler olsa da biz iyi mücadele ediyoruz. Yorgunluk nedeniyle skor sayıları düşüyor. Ancak ben arkadaşlarımı tebrik ediyorum” açıklamasında bulundu.
Müthiş bir mücadele sergilediklerini belirten Ender Arslan, “Bu şampiyonada takımlar müthiş savunma yapıyorlar. Bu da oyuncuları ister istemez yıpratıyor. Arkadaşlarımı göstermiş oldukları performanstan dolayı tebrik ediyorum. Artık bu maç geride kaldı. Liderlik maçı sonrası eleme karşılaşmaları oynayacağız. Türk halkını gururlandırmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.
Takımdaki arkadaşlığın muhteşem olduğunu söyleyen Semih Erden, “Herkes birbirine çok inanıyor. Bu da oyuna kesinlikle yansıyor. Maçlarda zaman zaman aksaklıklar oluyor. Uzatmada da olsa kazanmayı başardık. Yorgunluk ve sertlikten dolayı sıkıntı yaşadığım doğru. Ancak ben savunmam ile bunu telafi ettiğime inanıyorum” dedi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net