Barış için operasyonlar durdurulsun

DTP’ye yönelik operasyon ve tutuklamalara tepkiler sürüyor. Adana’da AKP ilçe binası önünde yapılan eylemde, operasyonların Kürtlerin iradesini tasfiye etmeyi amaçladığı belirtilerek...


DTP’ye yönelik operasyon ve tutuklamalara tepkiler sürüyor. Adana’da AKP ilçe binası önünde yapılan eylemde, operasyonların Kürtlerin iradesini tasfiye etmeyi amaçladığı belirtilerek, operasyonların durdurulması gerektiği belirtildi.
DTP’lilere EMEP, ÖDP, Halkevleri ve ESP üyeleri de destek verdi. Kitle, ‘Barışa uzanan eller kırılsın’, sloganları atarak ‘AKP operasyonları ve savaşı durdur, Barışta ısrarcı ol’ pankartı arkasında AKP Seyhan ilçe binasına kadar yürüdü. Burada açıklama yapan DTP İl Başkan Yardımcısı Şahin Kılıç, AKP’nin Demokratik Açılım söylemi ile toplumda bir beklenti doğurduğunu, fakat yükselen milliyetçi ve şoven dalga karşısında geri adım attığını ifade etti. Bu süreçte askeri operasyonların yanı sıra sivillere yönelik operasyon ve tutuklamaların da sürdüğünü belirten Kılıç, Kürt halkının üzerlerine düşeni yaptığını, artık barış ortamının sağlanması için operasyonların durdurulması gerektiğini ifade etti.
(Adana/EVRENSEL)
www.evrensel.net