Genç’ten Erdoğan’a: Devlet parasıyla umre etik midir?

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelttiği soru önergesinde, Erdoğan’ın ABD, Cumhurbaşkanı Gül’ün de Suudi Arabistan gezilerini Meclis gündemine taşıdı.


Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelttiği soru önergesinde, Erdoğan’ın ABD, Cumhurbaşkanı Gül’ün de Suudi Arabistan gezilerini Meclis gündemine taşıdı. Genç, “Abdullah Gül ve Bülent Arınç, Suudi Arabistan’da umre de yapmışlardır. Devletin parasıyla umre yapmak etik midir, İslami kurallara uyar mı” diye sordu.
Genç, Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergede, Erdoğan’ın THY’den aldığı büyük uçak ile, Cumhurbaşkanı Gül’ün de yine THY’den sağlanan bir uçakla Suudi Arabistan’a gittiğini kaydetti. Genç soru önergesinde, Başbakan’a şu soruları yöneltti: “Bu uçakların gidiş-dönüş tüm giderleri kaç liradır ve THY’ye kaç lira ödenmektedir? Bu paralarhangi ödenek faslından ödenmektedir? Her iki seyahate kimler katılmıştır? Sizin ve Abdullah Bey’in aile efratları var mıdır? Gazetelerin yazdığına göre Gül ile Bülent Arınç umre de yapmışlardır. Devletin parasıyla umre yapmak etik midir, İslami kurallara uyar mı? Gül, Suudi kralına hediye götürmüş müdür? Götürmüş ise değeri kaç liradır?” (ANKARA)
www.evrensel.net