Aydınlara ölüm tehdidi

Akın Birdal suikastı ile adını duyuran ve daha önce Türk İntikam Tugayı adını kullanan Türk İntikam Birliği Teşkilatı, Genelkurmay Başkanı Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunan aydınları hedef aldı


Türk İntikam Birliği Teşkilatı, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında “siyaset yapıyor” diyerek suç duyurusunda bulunan Ufuk Uras, Baskın Oran, Cengiz Algan, Ahmet İnsel, Mebuse Tekay, Oya Baydar, Aydın Engin, Mithat Sancar ve Sezgin Tanrıkulu’nu ölümle tehdit etti. Yasadışı yapılanma, ilk hedeflerinin Oran olduğunu duyurdu.
Suç duyurusunda bulunanlara gönderilen ölüm tehditli mesajlarda, suç duyurusu “kutsal Türk devletini var eden yüce Türk ırkının yaşama güvencesi ve teminatı olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı açıktan bayrak açmak” olarak tanımlanırken, bu tutum “gaflet ve delalet olarak” nitelendiriliyor.
TİT’İ ANDIRIYOR
Mesajda, daha önce uyardıkları halde kendilerini dikkate almayan Baskın Oran’ı öldürmek üzere 3 kişinin, “diğer düşmanların artması üzerine de” 27 kişinin “imha” için görevlendirildiği iddia ediliyor.
Türk İntikam Birliği Teşkilatı, geçmişte adı birçok tehdit, şantaj, öldürme, bombalama ve yaralamada geçen ve bir türlü ortaya çıkarılmayan Türk İntikam Tugayı’nı çağrıştırıyor. Kısa adı TİT olan Türk İntikam Tugayı’nın adı, Akın Birdal’a yönelik suikast ile de gündeme gelmişti. Örgüt, Ergenekon davasıyla birlikte ortalıkta gözükmemişti.
Türk İntikam Birliği Teşkilatı adıyla ölüm tehditlerinde bulunan yasadışı yapının www.turkintikambirligiteskilatı.tr.cx isimli bir de web sitesi bulunuyor. Sitede, Türkiye’de Türk olmayan herkes düşman olarak nitelendiriliyor. “Aşağılık Ermeniler ve Kürtler Sürülsün” kampanyası başlatan sitede, “Amaç ve gaye, Türk ırkının savaşçı ruhunu canlandırmak, Türk ırkını şahlanışa götürecek ve iç mihrakları kökten yok edip bertaraf edecek konuma getirmektir” deniliyor.
YETKİLİLER SEYİRCİ
Muhalif haber sitelerini dahi yargı yoluyla engelleyen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın direkt öldürme, tehdit ve silahlanma kampanyası yürüten bir siteyle ilgili herhangi bir girişimde bulunmaması ise oldukça düşündürücü bulunuyor.
BASKIN ORAN: DUYMAYAN DA DUYAR
Tehdit mesajıyla ilgili görüştüğümüz Prof. Dr. Baskın Oran, “Böyle şeyler, bizim suç duyurumuzun, duymayanlar tarafından da duyulmasını sağlayacaktır” değerlendirmesinde bulundu. Oran, “Kuştan korkan darı ekmez” dedi.
AYDIN ENGİN: CİDDİYE ALINMALI
Görüşlerine başvurduğumuz Gazeteci-Yazar Aydın Engin ise şu değerlendirmede bulundu: “TİTB ya da TİT, her neyse, böyle bir örgüt sahiden var mı bilmiyoruz. Ama Akın Birdal’ın ölümden döndüğü saldırıda da aynı ‘örgütsel imza’ vardı. Ergenekon iddianameleri dikkatle okunursa, bu illegal terör örgütünün köklerinin nerelere uzandığı görülür. O yüzden ciddiye alınması gerekir. Suç duyurusu dilekçesinin altında imzası olan bizlere gelince... Demokrasinin, özgürlüklerin ve adaletin ancak bedel ödenerek elde edilebildiğini kendi yaşam deneylerimizden de biliyoruz. O yüzden kimse ürküp susacağımızı ve suç duyurumuzun devamını izlemekten vazgeçeceğimizi ummasın.” Tepkilerin TİT bildirisi ile sanırlı kalmayacağını da tahmin ettiklerini belirten Engin, şöyle devam etti:
“Nitekim bu sabah Çanakkale Atatürkçü Düşünce Derneği’nin elektronik ortamda yaygın bir dağıtıma soktuğu açıklaması gecikmeden bizlere de ulaştı. O uzun metinden yapacağım bir cümlelik alıntı, karşı çıkanların kafa yapısını ve demokrasi anlayışını apaçık sergiliyor. Şöyle demişler: ‘...bu oyunları biliyor ve görüyoruz. Ordumuz ulusun bağrından çıkmıştır ve ulusu temsil eder.’ Ulusu ordunun temsil ettiği bir ülkenin rejimi nasıl bir rejimdir acaba?” (İstanbul/EVRENSEL)

TEHDİT MESAJININ TAM METNİ
“Sayın İlker Başbuğ Paşamızın Mardin’in Nusaybin ilçesinde Sınırtepe Karakolu’nda yaptığı açıklamaları gerekçe göstererek, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni yıpratma girişimleriniz sonuçsuz kalacaktır!
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na sunduğunuz suç duyurusu ile idam fermanlarınızı kendi ellerinizle imzalamış bulunmaktasınız. Sözde aydın Türk düşmanı Baskın Oran, bir süre önce Türk İntikam Birliği Teşkilatı tarafından uyarılarak Baskın Oran’ın imhası için 3 Türkçü şehir savaşçısı, komutanımız Savaşan Atsız tarafından görevlendirildi. Bu bağlamda Türkçü timlerimiz gelecekte yer ve iz tespiti sonucunda gereken adımlar atılarak imha harekatı başarıya ulaştırılacaktır. Baskın Oran için çember daralmıştır!
Son gelişmeler ışığında; Ufuk Uras, Baskın Oran, Cengiz Algan, Ahmet İnsel, Mebuse Tekay, Oya Baydar, Aydın Engin, Mithat Sancar ve Sezgin Tanrıkulu, Türk İntikam Birliği Teşkilatı’nın kara listesinin üst sırasına, komutanımız Savaşan Atsız’ın talimatı ile alınmıştır.
Türk İntikam Birliği Teşkilatı’nın kara listesinde yer alan, imha edilmesi gereken öncelikli Türk düşmanlarının artması sonucu, adı geçen Türk düşmanlarının imhası için 27 Türkçü şehir savaşçısı, komutanımız Savaşan Atsız tarafından görevlendirilmiştir.
Türk ırkına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yapılan her saldırı şiddetle karşılığını bulacaktır!
Yaşasın ırkçı Türkçü direniş hareketi, TİBT/Türk İntikam Birliği Teşkilatı!
Yaşasın Türkçü komutanımız Savaşan Atsız ve Türkçü şehir savaşçıları!
Ya Türkçü Devrim, Ya Ölüm!”
www.evrensel.net