Bakanı konuşturmadılar

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde bu sene ikincisi gerçekleştirilen Türkiye-Avrupa Demokrasi Forumu’nun açılış konuşmacılarından olan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek kürsüye çıktığında...


Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde bu sene ikincisi gerçekleştirilen Türkiye-Avrupa Demokrasi Forumu’nun açılış konuşmacılarından olan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek kürsüye çıktığında söz alan Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğrencisi Mehmet Bilber “AKP iktidarının demokrasi anlayışının 13 yaşındaki çocuklara kurşun yağdırmak, IMF’yi protesto etmek isteyenlere biber gazları ve coplarla hunharca saldırmak olduğunu” söyledi.
Suya, elektriğe, temel tüketim maddelerine zam üstüne zam yapılırken, insanlar gözaltında işkenceyle öldürülürken Cemil Çiçek’in insan hakları ve demokrasi üzerine gerçekleştirilen bir forumda açılış konuşması yapmasının kabul edilemeyeceğini ifade etti.
Salondan uzun süre alkış alan bu konuşmanın ardından konuşmasına devam etmek isteyen Çiçek’in konuşması bu kez SBF öğrencisi Canberk Gürer tarafından kesildi ve Gürer Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, küçük Ceylan’ın koyun otlatırken havan mermisiyle bedenin parçalanmasına dair daha herhangi bir açıklama yapamayan AKP iktidarının suçlu olduğunu ve onun sözcüsü Cemil Çiçek’i Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde istemediklerini dile getirdi.
Cemil Çiçek her konuşmaya çalıştığında alkış ve ıslıklarla protesto edilmesi üzerine kürsüden indi ve “bakan dışarı” sloganları ile birlikte salonu terk etmek zorunda kaldı.
(Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net