Şeref Aydın İsviçre’de anıldı

Türkiye işçi sınıfı mücadelesinin önde gelen isimlerinden olan Şeref Aydın, İsviçre’nin La Chaux-de-Fonds şehrinde, yaklaşık 70 kişinin katıldığı bir etkinlikle anıldı.


Türkiye işçi sınıfı mücadelesinin önde gelen isimlerinden olan Şeref Aydın, İsviçre’nin La Chaux-de-Fonds şehrinde, yaklaşık 70 kişinin katıldığı bir etkinlikle anıldı. Anma etkinliğinin ardından, Kriz ve Sendikaların Önemi konulu bir söyleşi yapıldı
Şeref Aydın’ın yaşamı ve mücadelesinin anlatıldığı konuşmada, Aydın’ın, işçi sınıfı davasının bir temsilcisi, devrimci bir militan ve halk adamı olduğuna vurgu yapıldı.
Konuşmalarda; “Şeref Aydın’ı anma; aynı zamanda onun bilgi birikimi ve düşüncelerini yaşama geçirmek ve o ideallere uygun, eşit, özgür ve kardeşçe yaşanır bir dünya yaratma mücadelesini kesintisiz sürdürmekle anlam kazanır” denildi.
SÖYLEŞİ YAPILDI
Anmada, UNIA Sendikası’nı temsilen söz alan Sendikacı David Taillard, sendikaların öneminden söz ederek, özellikle kriz dönemlerinde hak kayıplarının daha çok olduğunu ve bu bakımdan gerek göçmenlerin gerekse tüm çalışanların bu dönemde daha çok örgütlenmeye ve birliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.
Taillard, özellikle 19 Eylül’de Bern’de krize karşı yapılan ve 30 bin işçi ve emekçinin katıldığı mitingin önemi ve etkilerinden söz etti.
Etkinlik, soru ve cevaplarla devam etti.
(Neuchatel/EVRENSEL)
www.evrensel.net