17 Ekim 2009 00:00

Bu ayıp son bulana kadar...

Derslerinin, müzik ve resim dersleriyle tek saate indirilip, seçmeli hale getirilmesine tepki gösteren Ankaralı beden eğitimi öğretmenleri, Ankara lig heyetinin oluşturulmasını engellediler.

Paylaş

Derslerinin, müzik ve resim dersleriyle tek saate indirilip, seçmeli hale getirilmesine tepki gösteren Ankaralı beden eğitimi öğretmenleri, Ankara lig heyetinin oluşturulmasını engellediler.
Her eğitim öğretim döneminde, liseler arası maçların yapılması için beden eğitim öğretmenlerinden oluşturulan lig heyeti bu dönem, beden eğitim öğretmenlerinin eylemine sahne oldu. Beden eğitimi, resim, müzik derslerinin ortak olup, seçmeli duruma getirilmesini protesto eden Ankaralı beden eğitimi öğretmenleri lig heyetini oluşturmadılar, oluşturulmasına da izin vermediler. Ankara Milli Eğitim İl Müdürü vekilinin de katıldığı toplantı, öğretmenlerin sert eleştirilerine sahne oldu. Eleştirilere tahammül edemeyen Milli Eğitim Müdür vekili, “başka yerde toplantım var” diyerek toplantıyı terk etti. Devam eden toplantıda öğretmenlerin eleştirilerinin odağı Milli Eğitim Bakanı oldu.
Beden eğitim öğretmenleri il düzeyinde hiçbir etkinliğe katılmayacaklarını ifade ettiler. Öğretmenler, “Bu ayıp son bulana kadar kulüp dahi çalıştırmayacaklarını” açıkladılar.
EĞİTİME ÖNEM VERİLMİYOR
Sinop Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanan yaklaşık 30 öğretmen, geçen ay yayınlanan genelgeye tepki gösterip, basın açıklaması yaptı. Sinop Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği Başkanı Necdet Kanal, beden eğitimi dersinin lise 1. sınıflarda iki, 10, 11 ve 12. sınıflarda bir saat seçmeli ders haline getirildiğini belirterek şöyle konuştu: “Bu türlü uygulamalar eğitimin ciddiye alınmadığının, öğretimin ön plana çıkarıldığının, eğitimin temel taşları olan branşların (beden eğitimi, resim, müzik) gözden çıkarıldığının, en azından gerekli önemin verilmediğinin ve müfredata yön veren kişilerin tercihlerinin göstergesidir.”
(ANKARA-SİNOP)
ÖNCEKİ HABER

Kırıklar F Tipi cezaevinde hak ihlalleri arttı

SONRAKİ HABER

Marmaray arıza yaptı; kapılar açılmayınca 2 yolcu fenalık geçirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa