18 Ekim 2009 00:00

Yıkımlara karşı mücadele sürüyor

KOCAELİ Gebze ilçesi Adem Yavuz ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evlerin kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılmasına karşı mücadele sürüyor.

Paylaş

KOCAELİ Gebze ilçesi Adem Yavuz ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evlerin kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılmasına karşı mücadele sürüyor. Evleri yıkılmak istenen mahalle halkı, yıkıma karşı tepkilerini dile getirmek için İzmit Perşembe Pazarı’ndan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne yürüyüş gerçekleştirdiler. Yürüyüş boyunca sık sık “Barınma hakkımız söke söke alırız”, “Rantsal dönüşüme hayır” sloganı atan mahalleli belediye önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşmek isteyen mahallelinin bu talebi kabul edilmedi. Görüşme talebinin reddedilmesini mahalle halkı öfkeyle karşıladı.
Mahalleli adına bir açıklama yapan Sadık Günel, Evlerinin yıkılmasının sebebinin belediyenin kâr hırsı olduğunu söyleyen Günel, “ Evlerimiz yıkılıp yerlerine çok katlı apartman yapılmak isteniyor. Bu dairelerin aylık gideri 150-200 liradır biz orta gelirli insanlar bu parayı karşılayamayız. Bu projenin sonucu mahalle halkının evsiz kalmasıdır” dedi. (Kocaeli/EVRENSEL)
Şerafettin Gökdeniz
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

SÖZ OLA TORBA DOLA

SONRAKİ HABER

Ayamama’da 108 binaya yıkım tebligatı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...