‘Sabah kalkınca kardeş olunmaz!’

EMEK Partisi Genel Başkanı Levent Tüzel’in Karadeniz gezisi, Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek’i ziyareti ile devam etti.


EMEK Partisi Genel Başkanı Levent Tüzel’in Karadeniz gezisi, Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek’i ziyareti ile devam etti. Tüzel, Çamlıhemşin’in, halkların ve kültürlerin kaynaştığı, Hemşin ve Rumlar’ın bir arada yıllardır yaşadığı bir coğrafya olduğunu dile getirdi. Tüzel “Böyle bir yerde çalışmalarınızı bizlerle paylaşmanızı isteriz. Karadeniz gezisinde Kürt sorununa dair çeşitli kesimlerin görüşlerini almaya çalıştık. Bu anlamıyla sizlerin de düşüncelerinizi öğrenmek isteriz” diye konuştu.
Melek, “Bizler her mahallenin kendi belediye meclis üyesini belirlemesi için ısrarcı olduk.” diyerek kültürleri birbirine kaynaştırmanın yolunun buradan geçtiğini aktardı. Melek, “Halkın demokrasiye hiçbir itirazı yok. 30 yıldır bir şeyi hep düşman belirtirseniz, bir sabah kalkınca da Kürtler bizim kardeşimizdir’ derseniz sıkıntı yaşarsınız. Devletler, bıraksalar vatandaşları halklar zaten kardeş kardeş yaşıyorlar” diye konuştu.
Tüzel, Karadeniz gezisinin kapsamındaki temaslarını sürdürmek için Çamlıhemşin’den ayrıldı.
(Çamlıhemşin/EVRENSEL)
www.evrensel.net