20 Ekim 2009 04:00

SES: Dışkapı’daki uygulamalar hukuk dışı

SES Ankara Şube Başkanı İbrahim Kara, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Araştırma ve Eğitim Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik uygulamaların hukuk dışı olduğuna işaret ederek...

Paylaş

SES Ankara Şube Başkanı İbrahim Kara, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Araştırma ve Eğitim Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik uygulamaların hukuk dışı olduğuna işaret ederek, sürgünlere ve geçici görevlere gitmeyeceklerini kaydetti.
SES Ankara Şubesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Araştırma ve Eğitim Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik baskıcı ve hukuk dışı uygulamaları protesto ederek, uygulamalara son verilmesi amacıyla hastane bahçesinde basın açıklaması yaptı. Şube Başkanı Kara, uygulamaların hukuk dışı olduğuna işaret ederek, "Bugüne kadar yapılan tüm uygulamalarla kendi yasalarını çiğneyen AKP Hükümeti, Sağlık Bakanı ve Başhekim sizler bu halkın sağlığını hiçe sayan sağlık çalışanları hakkında hiçbir işlem yapmayabilirsiniz. Siz bilirsiniz ancak bizler bu haksız uygulamalar karşısında mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Yapılan uygulamalarla sağlık çalışanlarının görev yerlerinin değiştirilerek sürgün edildiklerini ve geçici görevlere getirildiklerini ifade eden Kara, sürgünlere ve geçici görevlere gitmeyeceklerini kaydetti. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

Kadınlar aktif olarak barışı savunacak

SONRAKİ HABER

Üsküdar’da polislere ateş ettiği iddia edilen kişi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa