27 Ekim 2009 00:00

Türküler barış için söylendi

‘BARIŞ, demokrasi ve kardeşlik için el ele’ şiarı ile Adana’da düzenlenen Hayat Televizyonu ile dayanışma gecesinde, türküler barış için hep bir ağızdan söylendi.

Paylaş

‘BARIŞ, demokrasi ve kardeşlik için el ele’ şiarı ile Adana’da düzenlenen Hayat Televizyonu ile dayanışma gecesinde, türküler barış için hep bir ağızdan söylendi. Üç bin kişinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, Kardeş Türküler 2 saat süren bir müzik ziyafeti verdi.
DİSK, KESK, TMMOB, Adana Tabip Odası, PSAKD ve TÜMTİS’in tertip komitesinde yer aldığı etkinlik, Adana Merkez Park Altın Koza Amfi Tiyatrosu’nda düzenlendi.
Tertip komitesi adına bir konuşma yapan Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Güven Boğa, bundan on yıl önce bütün dünyanın zenginliklerinin tüm insanlıkça paylaşıldığı propagandası yapıldığını, ancak bugün büyük bir çoğunluğun açlık sınırında yaşadığını ifade etti. Uluslararası sermayenin her isteğini yerine getiren hükümetin, emekçilerin sesine kulağını kapadığını söyleyen Boğa, emekçilerin üstündeki baskıların her geçen gün arttığını belirtti. Geceye gelen binlerce emekçinin Hayat Televizyonu’na hayat verdiğini söyleyen Boğa, barış, kardeşlik ve demokrasi istediklerini yineledi.
Boğa’nın konuşması sonrasında sahneye çıkan Kardeş Türküler grubu, izleyenleri Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Romanice dillerinde selamladı. Grup adına kısa bir konuşma yapan Feryal Öney, sahnelerinde ‘Barış İçin Sanat’ yazılı dövizler olduğunu ifade ederek, “Bu ülkeye barış gelene kadar bu dövizler ile sahne alıp türkülerimizi söyleyeceğiz” dedi. Gece, hep bir ağızdan söylenen türküler ve kol kola çekilen halaylar ile son buldu.
(Adana/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

‘Ne kadar örgütlü olursak o kadar güçlü oluruz’

SONRAKİ HABER

Sincan Çocuk Cezaevinde tutuklu çocuklara dayak atıldığı TİHEK raporunda yer aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa