27 Ekim 2009 00:00

Radyo dinleyicileri Çin yolcusu

ÇİN Uluslararası Radyosu (CRI) ile Yön Radyo iş birliği ile düzenlenen “Ben ve Çin” konulu kompozisyon yarışması sona erdi. Kazanan radyo dinleyicileri Çin yolcusu.

Paylaş

ÇİN Uluslararası Radyosu (CRI) ile Yön Radyo iş birliği ile düzenlenen “Ben ve Çin” konulu kompozisyon yarışması sona erdi. Kazanan radyo dinleyicileri Çin yolcusu.
Çin Halk Cumhuriyeti’nin 60’ıncı kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi. Törene CRI Birinci Başkan Yardımcısı Xia Jixuan başkanlığındaki 5 kişilik Çin Heyeti ile Çin Halk Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu Zhang Zhil katıldı.
Medya, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan YÖN Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kılınç, “Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin iki seçkin kurumu; YÖN Radyo ve CRI, kamusal yayıncılığın güzel örneklerini uluslararası alana taşırken iki kültürün buluşması için yeni köprüler kurmaya devam edeceklerdir” dedi.
Ödül töreninde bir konuşma yapan CRI Birinci Başkan Yardımcısı Xia Jixuan ise “Çin Uluslararası Radyosu ile Yön Radyo’nun iş birliği ile gerçekleştirilen yarışmaya yaklaşık 4 bin kişinin katılması, Türkiye halkının Çin’e olan dostluğunun bir ifadesidir” dedi.
Xia Jixuan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çin-Türkiye dostluğunun sürekli olarak pekiştirilmesi, her iki ülke halklarının ortak arzusudur. Bu arzunun yerine getirilmesinde önemli rol oynayan Çin Uluslararası Radyosu olarak, Türkiye toplumunun bütün kesimlerinin desteğini de alarak Çin-Türkiye dostluğunun zeminini pekiştirmek için çabalarımızı sürdüreceğiz.”
Konuşmaların ardından kompozisyon yarışmasında birinciliği paylaşan Leyla Ünver ile Mehmet Ali Öztürk, ödüllerini CRI Birinci Başkan Yardımcısı Xia Jixuan ve YÖN Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kılınç’ın elinden aldılar. Leyla Ünver ve Mehmet Ali Öztürk, önümüzdeki hafta CRI’nın konuğu olarak Pekin’de ağırlanacaklar. Kompozisyonu özel ödüle değer bulunan Yurdanur Atadan ise ödülünü Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Başkanı Yusuf Gürsoy’dan aldı.
İkincilik ödülüne layık görülen 3 dinleyici ile üçüncülük ödülüne layık görülen dokuz dinleyici de hediyelerini Çin’den gelen konukların elinden aldılar. (İSTANBUL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

AĞUSTOSTA RAPSODİ Kanal 24 21.00

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı: Aksaray, İzmir ve İstanbul'daki vakalarda koronovirüse rastlanmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...