27 Ekim 2009 00:00

Markette işkenceye 18 yıl hapis istemi

GAZİANTEP’te, annesinin evde çantasına koyduğu bisküvi, meyve suyu ve gofreti çalmakla suçladıkları 9 yaşındaki E.E’yi marketin deposunda tek ayak üstünde ...

Paylaş

GAZİANTEP’te, annesinin evde çantasına koyduğu bisküvi, meyve suyu ve gofreti çalmakla suçladıkları 9 yaşındaki E.E’yi marketin deposunda tek ayak üstünde durdurdukları, dolaba kilitleyip tuvalet temizlettikleri öne sürülen marketin güvenlik görevlisi ile 2 yöneticisi hakkında, 18’er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
E.E. yaşadıklarını, annesi 35 yaşındaki Selma E’ye anlattı, o da eşi 42 yaşındaki Şeref E’ye haber verdi. Fabrika işçisi baba Şeref E, markete giderek olanları sordu. Oğlunun çantasındaki yiyecekleri eşinin koyduğunu söyleyen baba, izletilen güvenlik kamerası görüntülerinde hırsızlıkla suçlanan çocuğun başkası olduğunu fark etti.
E.E’nin 08.50-12.25 saatleri arasında depoda tutulduğu, bu süre zarfında kendisine yer ve tuvalet temizletildiği, soğuk dolaba konulup tek ayak üzerinde bekletildiği, şınav, mekik çektirildiği için ruh sağlığının bozulduğu kaydedildi. Ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma açıldı.
‘RUH SAĞLIĞI OLUMSUZ ETKİLENDİ’
E.E’nin ifadesi alınırken, görüşüne başvurulan çocuğun olay nedeniyle ruh sağlığının olumsuz etkilendiği, bu gelişmelerin çocuğun ileriki yaşlarına da etki yapabileceği, kendine güven duygusunun zedelendiği, tek başına yapabileceği şeyleri yapamaz hale geldiği belirtildi.
Hazırlanan iddianamede, marketin yöneticisi ile güvenlik görevlisi hakkında ‘eziyet’ suçundan 3-8 yıl, ‘alıkoyma’ suçundan 2-10 yıl arasında olmak üzere toplamda 5’er yıldan 18’er yıla kadar hapis cezası istendi.
(HABER MERKEZİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Darısı diğer bürokratların başına!

SONRAKİ HABER

Gazeteci Hacı Yusuf Topaloğlu tahliye oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...