28 Ekim 2009 04:00

İşkence savcılık ifadesinde

GÖZALTINDA işkence gördüğü iddia edilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özcan Aslan, tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

Paylaş

GÖZALTINDA işkence gördüğü iddia edilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özcan Aslan, tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi. Bir eğlence mekanının işletmeciliğini yapan Aslan, Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı’nda verdiği ifadede Ümraniye Karakolu’nda gördüğü işkenceleri anlattı.
Cumartesi gecesi kız arkadaşını evine bıraktıktan sonra, sokakta yaşanan bir hırsızlık nedeniyle gözaltına alınan Aslan, önceki gün savcılık ifadesinde gözaltına alınma anında, sokaktaki polislerin “Kaçırdık, onları tutamazsak müdür bizi buradan sürer” dediğini duyduğunu söyledi.
‘ÜSTLENECEKSİN’
Aslan, karakolda yaşadıklarını ise şöyle anlattı: “Karakola gittiğimde ‘arabayı da ben çaldım, marketten hırsızlığı da ben yaptım diyeceksin’ diye sözler telkin etmeye başladılar. ‘Ben öyle bir şey yapmadım’ demem sonrasında hepsi birden üzerime çullanıp kafamı kalorifere vurdular. Sonra bütün giysilerimi çıkartıp cinsel organımı sıktılar. Beni bir buçuk saate yakın dövdüler. Ama bir ifade vermedim, evrakları imzalamadım.”
Parmak izlerine rastlanamayan Aslan, “hırsızlık” suçlamasıyla tutuklandı. Polisler hakkında “işkence” suçundan suç duyurusunda bulunuldu. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

40.yıl karikatür sergisi

SONRAKİ HABER

Putin, Merkel ve Macron ile Suriye, Ukrayna ve İran gündemini görüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa