28 Ekim 2009 00:00

Bingöl’de asker arıcıyı vurdu

BİNGÖL’ün Kiğı ilçesine bağlı Zangok mezrasında asker arıcılık yapan Kemal Sağ ve eşi Güzel sağı vurdu.

Paylaş

BİNGÖL’ün Kiğı ilçesine bağlı Zangok mezrasında asker arıcılık yapan Kemal Sağ ve eşi Güzel sağı vurdu. Dün de 5 PKK’linin askerlerle girdiği çatışmada yaşamını yitirdiği öne sürülen bölgede arı yetiştiriciliği yapan Kemal Sağ, evine yüz metre uzaklıkta bulunan arı kovanlarının etrafında bir karartı gördü. Daha önce de kovanları ayılar tarafından dağıtılan Sağ, gördüğü karartının yine ayı olduğunu sandı. Av tüfeğini alıp kovanlarının bulunduğu bölgeye giden Sağ, bir el ateş etti. Ancak vurduğu karartı ayı değil, bölgede operasyonda bulunan bir askerdi. Ateş edene kadar kendisine hiçbir uyarı yapılmayan Kemal Sağ ve yanında bulunan eşi Güzel Sağ, askerlerin de karşı taraftan ateş açması sonucu yaralandı. Kemal Sağ’ın sağ baldırında 15 cm çapında bir yara açılırken Güzel Sağ ise göğsünden yaralandı ve bir memesi ile kolundaki sinirler parçalandı.
AMBULANS GELMEDİ
Kemal Sağ’ın kardeşi Zülfü Sağ’ın verdiği bilgiye göre, Kemal Sağ ve eşi güzel Sağ vurulduktan sonra, yakınları tarafından ambulans çağrılmasına rağmen, bölgedeki askerlerin ‘PKK’li vurduk’ şeklindeki ifadelerinden dolayı ambulans olay yerine gelmediğini öne sürdü.. Ayrıca, Sağ ailesinin yardım istemelerine rağmen yaralılar bölgedeki askeri helikoptere bindirilmedi. Bunun üzerine Sağ çifti, minibüsle Elazığ Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve ameliyat edildi. İki kişi halen yoğun bakımda tutulurken Güzel Sağ’ın birkaç gün sonra yarasındaki iltihaptan dolayı tekrar ameliyat edileceği bildirildi.
UYARI GELMEDİ
Olaydan sonra hastaneye gelen Kiğı Savcısı, Kemal Sağ’ın ifadesine başvurdu. Kemal Sağ, ifadesinde, köpeklerin havlaması üzerine elinde el feneri ile kovanların bulunduğu alana gittiğini söyledi. Ateş edene kadar hiç kimsenin kendisine uyarıda bulunmadığını söyleyen Sağ, karartıyı ayı sandığını ve maksadının kovanları ayıdan korumak olduğunu belirtti. Savcının, olayla ilgili bir işlem başlatmadığı da öğrenildi.
(İstanbulEVRENSEL)
Zekayi Doğan
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Abdullah Demirbaş’a beraat

SONRAKİ HABER

NBA’in efsane basketbolcusu Kobe Bryant hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...