29 Ekim 2009 00:00

zama zingo

* Geçen dikkat ettim, bu sezonun en uzun isimli dizisi “Bu Kalp Seni Unutur Mu?”, galiba aynı zamanda en çok müzik kullanan dizi.

Paylaş

* Geçen dikkat ettim, bu sezonun en uzun isimli dizisi “Bu Kalp Seni Unutur Mu?”, galiba aynı zamanda en çok müzik kullanan dizi. Müzikten çok, sözlü şarkılar, daha doğrusu. Son bölümde, bir adet Bu Kalp Seni Unutur Mu? klibinin yanı sıra Cem Karaca’nın Bu Son Olsun’unun da aralarında olduğu birkaç şarkıyı, baştan sona, diziden görüntüler eşliğinde dinledik. Hiç müzikal sever seyirci değilim ama şikayetçi değilim. Yerli yerinde ve izleyicinin dikkatini toplamak, filmin temposunu korumak için müziği gayet yerinde kullanıyorlar.
* Böyle dizilerin şöyle bir “dezavantajı” var. Örneğin son bölümde, polisten kaçmaya çalışan, sonunda yakalanan birinin hikayesini izledik; işkenceyi izledik, İlhan Erdost’u işkencede öldürdüklerini gördük, sürekli saklanma, korkma, kaçma halinin çeşitli duraklarını izledik. Bundan sonra, uyduruk bir romantik dizideki şapşal aşıkların hikayesi, çok anlamsız geliyor insana. Benim kadar midesiz bir televizyon izleyicisi bile, o akşam için anlamsız bir diziye bakamadı. Dezavantaj derken, ona geliyorum işte. Ya hiç televizyon izleyemez olursak?.. Ya hep televizyondan, dizilerden sahici hikayeler anlatmasını beklersek?.. Çok tehlikeli bu diziler. Yapmayın, etmeyin!..
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Haydee...İş işten geçmeden!

SONRAKİ HABER

İzmir ve Adana'da hukuk örgütleri Pakistanlı meslektaşlarını unutmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa