30 Ekim 2009 00:00

Eğitimde adalet istediler

ŞIRNAK’ın İdil ilçesinde eğitimdeki kadrolaşma ve yapılan yanlış atamalara tepki gösteren Eğitim Sen üyesi öğretmenler yürüyüş yaptı.

Paylaş

ŞIRNAK’ın İdil ilçesinde eğitimdeki kadrolaşma ve yapılan yanlış atamalara tepki gösteren Eğitim Sen üyesi öğretmenler yürüyüş yaptı. 9 kişinin yönetici taleplerinin Şırnak valisi tarafından reddedildiğini belirten öğretmenler, yaşanan haksızlıkların ortadan kaldırılmasını istedi.
Eğitim Sen İdil Temsilciliği’nde bir araya gelen çok sayıda öğretmen, pankart açarak çarşı merkezine doğru yürüyüşe geçti. Eğitim Sen’lilere, KESK’e bağlı sendika temsilcilikleri, DTP İdil Örgütü yöneticileri ve çok sayıda vatandaş destek verdi.
Çarşı merkezinde açıklama yapan Eğitim Sen yöneticilerinden Muzaffer Laçoğlu, eğitim-öğretim yılına yine hak gaspları ve kadrolaşma ile başladıklarını belirterek, bütün Türkiye’de olduğu gibi İdil’de de eğitim-öğretim üzerinde oyunlar oynandığını söyledi. Laçoğlu, “Kimin ne maksatla ve hangi niyetle giriştiği bilinmeyen bu oyunlar, öğrencilerin başarısını olumsuz etkilemekte ve öğretmelerin çalışma şevklerini kırmaktadır. Görev yılları boyunca birçok ödüle layık görülen öğretmen arkadaşlarımızın yerine, tecrübe ve idarecilik kadrosu bulunmayan başka öğretmenlerin atanmasının hiçbir hukuki açıklaması ve dayanağı yoktur. Biz Eğitim Sen olarak bu adaletsizliğin ve hukuksuzluğun takipçisi olacağız ve gerekli hukuki mercilere başvurumuzu yapıp sonuna kadar hakkımızı arayacağız” dedi.
Açıklama sırasında sık sık ‘Eğitimde adalet istiyoruz’ sloganları atıldı. (ŞIRNAK)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cem Garipoğlu Silivri Cezaevi’ne nakledildi

SONRAKİ HABER

8’inci Halkevleri Basın, Yayın ve Dayanışma Ödülleri: Evrensel’e 2 ödül

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...