30 Ekim 2009 00:00

DTP sürecin önünü açmaya çalışıyor

DTP, tıkanan ‘açılım’ sürecinin önünü açmak için formül arıyor. Hükümetin açılım sürecini yönetememesi ve faturanın DTP’ye çıkarılması üzerine, partide toplantı üzerine toplantı yapılıyor

Paylaş

DTP, tıkanan ‘açılım’ sürecinin önünü açmak için formül arıyor. Hükümetin açılım sürecini yönetememesi ve faturanın DTP’ye çıkarılması üzerine, partide toplantı üzerine toplantı yapılıyor. Sürece ‘ara verilince’ DTP yönetimi çözüm arayışına girdi.
İlk toplantı, önceki gün yapılan Parti Meclisi oldu. Toplantıda, barış gruplarının Türkiye’ye gelmesinin ardından yaşanan gelişmeler ve Avrupa’dan gelecek grubun gelişi için ne yapılabileceği konuşuldu.
GÜNDEM SAPTIRMA...
Barış gruplarının gelişiyle Türkiye’de yeni bir dönemin başladığının ifade edildiği toplantıda, DTP’nin misyon ve sorumluluklarının arttığına dikkat çekildi. Toplantıda, DTP’nin bu süreçte baskılanmasına da izin vermeden birtakım hassasiyetleri dikkate alarak izleyeceği politikalarla, milliyetçi çevrelerin gündem saptırmalarına izin vermeme kararı alındı.
PM toplantısının ardından dün de DTP Genel Merkezi’nde milletvekilleri bir araya geldi. Bu toplantıda DTP’li parlamenterler, alınan kararları değerlendirerek; kendi iç işleyişlerini, Meclis Grubu’nu ve yapılması gereken işleri planladılar. (ANKARA)

HÜKÜMET YOKUŞA SÜRÜYOR

Avrupa’dan eve dönüş hiç olmayabilir. Hükümetteki genel eğilim bu. Peki neden böyle bir kanıya varıldı? Gerekçe çok ilginç. Hükümete göre nedeni, Avrupa’dan gelişlerin propaganda amaçlı olacağı, gelenlerin de geri yaşadıkları ülkelere dönecek olması. Eve dönüşlerin Maxmur ve Kandil’le sürdürülmesi planlanıyor. Ama bir şartla... Bir daha Habur’daki görüntüler yaşanmayacak ve propaganda yapılmayacak. Bunun için Başbakan Erdoğan’ın programı da dikkate alınacak. Takvim konusundaki kesin kararın, yapılacak ilk Bakanlar Kurulu toplantısında verilmesi bekleniyor.
ÖNCEKİ HABER

Koşaner andıcı teslim aldı Özkök fişletti

SONRAKİ HABER

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'ye geri döndü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa