30 Ekim 2009 04:00

Serdar Turgut’un özrü kabahatinden beter

ROJİN’le ve “dağa çıkma” ile ilgili yazısı tepkilere konu olan Akşam yazarı Serdar Turgut, özür diledi.

Paylaş

ROJİN’le ve “dağa çıkma” ile ilgili yazısı tepkilere konu olan Akşam yazarı Serdar Turgut, özür diledi. Ancak dünkü yazısında “esprisinin anlaşılmadığından” dem vuran yazar, fikrini pek de değiştirmediğini belli etti.
“Rojin’in zeki olduğuna İnanıyorum” başlıklı bir yazı yazan Serdar Turgut, ne kadar “zor” bir iş yaptığını anlatarak yazıya başladı. Çünkü, ona göre “İnsanımız abartılı espriyi anlama yeteneğine bence sahipti ama bunu baskı altında tutuyordu”. Eski yazılarının nasıl yanlış anlaşıldığından örnekler veren Serdar Turgut, sanki ortada “Rojin’i dağa kaldırma ihtimali” üzerine bir tartışma varmış gibi uzun uzun açıklama yaptı: “Nasıl ki PKK teröristi olmayacaksam, dağa çıkmayacaksam, kız da kaçırmayacağım. Bu açık değil mi Allahınızı severseniz yahu. Lafı ne kadar abartılı söylersem işin hayal, kurgu olduğu anlaşılır diye düşünüyorum hâlâ daha...”
Yazının ortalarında, Serdar Turgut’un meramı şöyle özetleniyordu: “Şimdi Habur’daki gelişmeleri izlerken, o insanların karşılanışındaki coşkuyu ve ortamı görünce ‘Keşke ben de ülkemde böyle sevilebilseydim’ duygusunu yaşadım ve o duyguyla, sadece başlığı okunsa dahi mizah olduğu hemen anlaşılabilecek yazıyı yazdım.”
Turgut’un neden “ülkesinde öyle sevilemediği” yazıdan anlaşılamadı.
Rojin için “Gülüp geçecek yerde o mağdur olmayı tercih etti” diyen Turgut, yazısını kendisi mağdurmuş, anlaşılamamış gibi bir üslupta kaleme almıştı.
Açılım sürecine destek verdiğini söyleyen Serdar Turgut, yazısını bir müjdeyle bitirdi: “Ben, sürecin tekrar başlatıldığında bu sefer çok daha sessiz ve aklı başında gideceğine eminim ve eğer öyle olursa da süreç hakkında mizah da olsa yazı yazmayacağım. Çünkü istemeden de olsa sürece zarar vermek istemiyorum.” (MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

120 Kanal D 20.15

SONRAKİ HABER

Suudi Arabistan: İran'ın yaptığı kanıtlanırsa savaş eylemi olarak değerlendirilecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa