31 Ekim 2009 04:00

İşçiler Başbakan’a faks çekti

AKP’li Beşiri Belediyesi tarafından 29 Mart yerel seçimlerinin ardından işten çıkarılan ve açtıkları davayı kazandıkları halde tekrar...

Paylaş

AKP’li Beşiri Belediyesi tarafından 29 Mart yerel seçimlerinin ardından işten çıkarılan ve açtıkları davayı kazandıkları halde tekrar işe alınmadıkları için 4 gün önce belediye önünde kurdukları çadırda eylem başlatan, işçiler, aileleri ile birlikte Başbakanlığa faks gönderdi.
İşten çıkarılan 32 işçi, işlerine geri dönmek için açtıkları davayı kazanırken, Beşiri Belediyesi’nin kararı temyiz etmesi nedeniyle işlerine geri dönemiyor. İşlerine geri dönüp dönmemek için Yargıtay kararını bekleyen işçiler ise, Beşiri Belediyesi önünde 4 gün önce kurdukları çadırla grev başlattı. Eylemlerine 4 gündür devam eden işçiler bu gün de aileleri ile birlikte Başbakanlığa faks gönderdi.
Beşiri Postanesi önünde işten çıkarılan M. Adil Aydın’ın kızı Elif Aydın bir açıklama yaptı. Başbakanlığa gönderilen faksı okuyan Aydın, “Şu an Beşiri Belediyesi önünde ailemle birlikte babamın işbaşı yapmasını beklemekteyim. Babamın işsiz kalmasının yarattığı ekonomik imkansızlıktan dolayı okula gidemeyeceğimden nasıl bir gelecekle karşılaşacağımı bilemiyorum. Mağduriyetimizin giderilmesi ve babamın işine dönmesinin temennini yüce makamınıza arz ederim” dedi. Yapılan açıklamanın ardından Başbakan’a faks çekildi. Bunun yanı sıra dün gece işçiler, havaların soğuması nedeniyle gribal enfeksiyona yakalandı. Eylem çadırında fenalaşan 8 işçiden 5’i Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne, 3’ü de Beşiri Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan işçilerden 3’üne 3 gün iş göremez raporu verildi.
(BATMAN)
ÖNCEKİ HABER

Ankara’da Kürtçe kursuna ilgi

SONRAKİ HABER

Kayseri Talas Belediyesi, Selena Gomez'e fotomontajla başörtüsü taktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa