31 Ekim 2009 00:00

Sokaklardan zehir akıyor İSKİ ve belediye bakıyor

29 Mart yerel seçimlerinde kapatılarak Esenyurt belediyesine bağlanan Kıraç yolları ve sokakları bakımsızlıktan dökülüyor.

Paylaş

29 Mart yerel seçimlerinde kapatılarak Esenyurt belediyesine bağlanan Kıraç yolları ve sokakları bakımsızlıktan dökülüyor. Her sokakta çukur ve asfalt yarıklarının oluştuğu Kıraç adeta terk edilmiş bir semt görüntüsü veriyor.
Kuruçeşme ile merkezi bir birine bağlayan caddede sanayi atıklarının kanalizasyon kapaklarından fışkırdığı ana caddede iki hafta geçmesine rağmen kimsenin kılı kıpırdamıyor. İki haftadır fabrikalardan akan kimyasal maddeler caddede asfaltı eritmiş ve birçok yerinde çukurlar açmış durumda.
Araç geçişlerinin zorlukla yapıldığı, geçen araçların bozulduğu anların yaşandığı caddede pis ve ağır bir kimyasal madde kokusu genizleri yakıyor. Kanalizasyon kapaklarından çıkan sular, hem araçların geçişini engelliyor, hem yayaların geçişini zorlaştırıyor.
Kuruçeşme sakinleri, iki haftadır buradan geçen belediye ekipleri ve İSKİ yetkililerinin üç maymunu oynadığını düşünüyor. Yetkililer halkın şikayetlerine kulaklarını tıkıyor. Telefonlara bile doğru dürüst yanıt verilmiyor.
YOLUN RENGİ DEĞİŞTİ
Belediyenin ilgisizliğinden yakınan ve şikayet eden mahalle sakinleri yolun bir an önce yapılmasını ve yola akan kimyasallar konusunda çözüm bulunmasını istiyorlar. Kuruçeşme sakini Arif Yılmaz iki haftadır sorunun sürdüğünü belirterek, “Yolun rengi değişti, geçen arabalar ve yayalar zarar görüyor, fakat burayla ilgilenen yok” dedi. Bölgenin Esenyurt belediyesine bağlanmasının ardından sorunların arttığını söyleyen Yılmaz, “Eskiden biraz hizmet alıyorduk, tepki gösteriyorduk, şimdi hizmet tamamen durdu” diye konuştu. Mahallenin tek sorununu bu olmadığını anlatan Yılmaz, akşam dokuzdan sonra araç bulamadıklarını, belediye başkanının hattın uzatılması yönünde verdiği sözü de tutmadığını belirtti. “Yerel seçimden sonra ne gelen var, ne giden” diyen Yılmaz, artık sorunlarını çözülmesini beklediklerini sözlerine ekledi.
EN BASİT SORUNLARI ÇÖZMÜYORLAR
Emek Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Erkan Sarıoğlu ise şaşaalı ve göstermelik işler yerine halkın yaşadığı sorunların çözülmesini isteyerek, en basit sorunları çözemeyen ve çözmeyen yetkililerin daha büyük sorunlar karşısında ne yapacağını sordu. Sel mağdurlarının henüz sorunlarının bitmediğini, bunların da bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade eden Sarıoğlu, halkın ve demokrasi güçlerinin birlikte davranması gerektiğine işaret etti. (İstanbul/EVRENSEL)

HALKA NE VEREBİLİRLER Kİ!
Geçtiğimiz dönem Kıraç belediye meclisi üyeliği yapan Seyit Aslan Kıraç’ın adeta sahipsiz gibi durduğunu söyledi. “Belediyenin buralara yeterince ilgi göstermediği, yolların durumundan ve yaşanan sorunlardan belli oluyor” diyen Aslan, “İki haftadır kimyasalların aktığı bölgeye gelmeyen bir yönetim anlayışı halka ne verebilir” diye sordu. Aslan belediyenin bir an önce İSKİ ile birlikte sorunu çözmesi gerektiğini kaydetti.
Savaş Gülelçin
ÖNCEKİ HABER

SİT alanı talanı!

SONRAKİ HABER

Barışa renk kat: Elazığ'da mahalleli duvarlara barışı çizdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa