31 Ekim 2009 00:00

Zenginlik hayali bitti

ORDUNUN Kumru ilçesinde altın arama çalışmaları durduruldu. Yapılan 10 günlük çalışma sonucunda altına ulaşılamadı.

Paylaş

ORDUNUN Kumru ilçesinde altın arama çalışmaları durduruldu. Yapılan 10 günlük çalışma sonucunda altına ulaşılamadı. Her hangi bir tehlikeye mahal vermemek için açılan 7 metrelik kuyu dolduruldu. Elindeki haritaya dayanarak Kumru ilçesinde 4 ton altın gömülü olduğunu ileri süren Ermeni asıllı bir vatandaşın gösterdiği yerde, 15 Kumrulu masraflara ortak olarak altın arama işine girdi. Kayalık zeminde taş kırıcı iş makineleri ile 10 gün boyunca yapılan çalışmalarla, 7 metre derinliğinde 5 metre çapında derinliğe inildi. Ancak haritada bahsedilen iki odaya ulaşılamadı.
Aranan altına ulaşılamayınca ‘dolandırıldılar’ dedikodularına tepki gösteren ortaklardan Kenan Günaydın, “Yapılan masraf 25 bin lira değil 6 bin 500 lira. Kaçtığı söylenen Emeni asıllı vatandaşımız da şu an ilçede ve bizimle beraber. Altını bulamadık, kazı çalışmalarına biraz ara vererek açılan kuyuyu kapattık” diye konuştu.
Geçtiğimiz yıl İstanbul’dan gelen ve kendini Ermeni asıllı olarak tanıtan bir kişi, elindeki haritaya dayanarak Erikçeli mahallesinde Çavlan deresi mevkiinde altın olduğunu söylemişti. Geçtiğimiz hafta 15 kişi masraflara ortak olarak altın aramaya başlamıştı. (ORDU)
ÖNCEKİ HABER

Baz istasyonu nöbeti

SONRAKİ HABER

Şule Çet davasında "saat" detayı: Güvenlik kamerası saati 10-11 dakika ileride

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa