31 Ekim 2009 04:00

Baz istasyonu nöbeti

ERZURUM’un Palandöken İlçesi’ndeki Fevzi Paşa Mahallesi sakinleri, evlerinin önüne baz istasyonu kurulmasını önlemek için gece gündüz nöbet tutuyor.

Paylaş

ERZURUM’un Palandöken İlçesi’ndeki Fevzi Paşa Mahallesi sakinleri, evlerinin önüne baz istasyonu kurulmasını önlemek için gece gündüz nöbet tutuyor. Ellerinde sopalarla 2’şer saat süreyle bekleyen mahalleli, baz istasyonu yüzünden sık sık hastalandıklarını söyledi.
Mareşal Fevzi Çakmak Askeri Hastanesi’nin karşısına konulmak istenen ikinci bir baz istasyonu kurmaya gelenler, mahalle halkının tepkisiyle karşılaştıkları için yapım çalışmasını yarım bırakmak zorunda kaldı. Harp-İş bloklarında oturan ailelerin sabaha kadar aralıksız nöbet tuttuğunu söyleyen Esengül Özçaylak, “Baz istasyonlarının bir zararı yoksa Belediye Başkanı Ahmet Küçükler kendi evinin önüne kurdursun. Bir yıl önce bizleri `2011 Kış Oyunlarının amblemini dikiyoruz’ diye kandırıp baz istasyonu diktiler. Ondan sonra apartmanda hastalanmayan kalmadı. Şimdi yanına ikinci istasyon dikmek istiyorlar. Biz de önlemek için gece gündüz nöbet tutuyoruz” dedi.
Esengül Özçaylak ve eşinden nöbeti devralan Şengül ve Abdulkadir Sadak çifti, “Askeri hastanede vatan evladı genç askerlerimiz tedavi görüyor. Bizi düşünmediler, peki o genç askerlerimizi de nasıl düşünmezler. Sağlıklarına kavuşmak için burada yatıyorlar iyice hasta olup çıkacaklar” diye konuştu. (ERZURUM)
ÖNCEKİ HABER

Köyün çeyizleri İmam amcadan

SONRAKİ HABER

Seyhan'da mültecilere yönelik saldırıda gözaltına alınanlardan 15'i serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa