01 Kasım 2009 04:00

Ne yapsan suç, ne yapsan kanıt!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Hacettepe Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi öğrencileri hakkında açılan ‘örgüt’ davasının iddianamesi evlere şenlik.

Paylaş

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Hacettepe Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi öğrencileri hakkında açılan ‘örgüt’ davasının iddianamesi evlere şenlik. Attıkları sloganlar, okudukları kitaplar, uçurdukları uçurtmalar, katıldıkları eylemler delil olarak iddianameye eklendi.
13 ODTÜ, 2 Hacettepe ve 1 de Bilkent Üniversitesi öğrencisi, bu iddianamenin sanıkları. 5’i Sincan F Tipi Cezaevi’nde yatan gençler, “MLKP üyesi” oldukları gerekçesiyle, YÖK’ün kuruluş yıldönümünde, 6 Kasım’da mahkeme karşısına çıkacak.
İddianamede suç sayılan eylemler arasında bir gelenek olan Denizlerin idam edildiği 6 Mayıs’ta ODTÜ Stadyumu’na “Devrim” yazmak, Genç-Sen üyesi olmak, orak-çekiçli uçurtma uçurmak, Kürtçe’nin seçmeli ders olmasını istemek, 1 Mayıs ve Newroz etkinliklerine katılmak, YÖK protestosuna katılmak, “Kriz var, devrim yapmalı” sloganı atmak...
Deliller arasında ise Karl Marx’ın biyografisi ve “Komünist Manifesto” kitabı, “Mahir-Deniz-İbo” ve “Kan ve İnanç-PKK ve Kürt Hareketi” adlı kitap bulunuyor. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

Eşitlik gittikçe bozuluyor

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanlığı Antep İl Müdürlüğü Antep'deki bebek ölümlerini gizledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa