03 Kasım 2009 05:00

Zonguldak’ta kömür kuyruğu

BAŞBAKANLIK Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Zonguldak Şubesi’nin yapacağını duyurduğu kömür yardımı izdihama neden oldu.

Paylaş

BAŞBAKANLIK Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Zonguldak Şubesi’nin yapacağını duyurduğu kömür yardımı izdihama neden oldu. 3 bini aşkın aileye yapılacak olan 750’şer kilo kömür yardımı alacakların listesinin asıldığını duyan Zonguldaklılar Valilik önünde kuyruklar oluşturdular.
Büyük bir heyecanla kontrol ettikleri listede adlarını görenler, kömür makbuzu alabilmek için kuyruğa girdi.
Zonguldak’ta yaklaşık 4 bin kişi vakfın kömür yardımından yararlanmak için başvuruda bulundu. Kömür yardımından yararlanacakların listesi dün sabah Valilik binasının girişine asıldı. Sabahın erken saatinden itibaren Valilik önünde toplanan vatandaşlar, listede isimlerinin bulunup bulunmadığını kontrol etmek için kapıya akın etti.
Listede adlarını bulanlar, sevinçle kömür makbuzu almak için vakfın önünde kuyruğa girdi. Vakıf kapısında bir süre kuyrukta bekledikten sonra kömür ve nakliyat makbuzlarını alan vatandaşlar, ellerindeki makbuzlarla Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan kömürlerini alabilecek. (ZONGULDAK)
ÖNCEKİ HABER

‘Zere ölüyor, Adalet Bakanlığı susuyor’

SONRAKİ HABER

Bursa'da otelin dış cephe temizliğini yapan sepetli vinç düştü: 2 işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa