03 Kasım 2009 00:00

Cumhurbaşkanı Gül Tunceli yolcusu

CUMHURBAŞKANI sıfatıyla 81 ili ziyaret etmeyi planlayan Abdullah Gül, 5 Kasım’da Tunceli’de olacak.

Paylaş

CUMHURBAŞKANI sıfatıyla 81 ili ziyaret etmeyi planlayan Abdullah Gül, 5 Kasım’da Tunceli’de olacak. Gül, daha sonra Elazığ’a geçecek. Seçildikten sonra ilk gezisini bölgeye düzenleyen Gül, Tunceli gezisiyle açılım konusunda yeni döneme ilişkin mesajlar vermeyi hedefliyor. Gül’ün gezisi kısa bir süre önce kendisini ziyaret eden Tunceli heyetinin ziyaretinde belirlenmişti. Ziyarette, DTP Milletvekili Şerafettin Halis, Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, AKP İl Başkanı Cihan Açıkgöz de yer almıştı.
Gül Tunceli’de, Valilik, Belediye Başkanlığı, Jandarma Komutanlığı ve üniversiteyi ziyaret edecek. Gül’ün Tunceli Üniversitesi’nde rektörlüğü ziyaretinin ardından bir konuşma yapması bekleniyor.Açılım tartışmalarının yapıldığı bir dönemde Gül'ün Tunceli ziyareti ve ziyaret sürecinde vereceği mesajlar önem taşıyor.
Gül’ün Tunceli’ye gitmesiyle 19 yıl aradan sonra ilk kez bir Cumhurbaşkanı kente gitmiş olacak. Tunceli’ye en son 1990 yılında 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal gitmişti. 1990 yılında gerçekleşen bu ziyaretten sonra 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Tunceli’ye gitmediler. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

İşte Amerikan demokrasisi!

SONRAKİ HABER

Mansur Yavaş'ın istifa çağrısı yaptığı Halk Ekmek Genel Müdürü istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa