04 Kasım 2009 00:00

Değiştirmek için çaba harcanmalı

İSTANBUL Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde yapılan, Emek Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yalçıner’in de konuk olarak katıldığı söyleşide, ‘68’den günümüze gençliğin sorunları tartışıldı.

Paylaş

İSTANBUL Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde yapılan, Emek Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yalçıner’in de konuk olarak katıldığı söyleşide, ‘68’den günümüze gençliğin sorunları tartışıldı. Yalçıner, ‘68’de de, ‘78’de de, bugün de gençliğin taleplerinin aynı olduğunu ifade etti.
Söyleşide, güncel konulara da değinildi. Barış özlemi içerisinde olduklarını söyleyen öğrenciler, Türk, Kürt, tüm gençlerin bir arada taleplerini haykırarak yürümesinin en doğru adım olacağını söylediler. Mustafa Yalçıner ise “Türk ve Kürt gençleri şu karara varmak zorundadırlar: Ya bu böyle devam edecek; silahlar çekilecek, ölümler yaşanacak, ya da bu işi biz anlaşarak çözeceğiz” dedi.
54 öğrencinin okuldan uzaklaştırılmasını ‘sindirme’ olarak tanımlayan öğrenciler, durumu değiştirmek için çaba harcanması gerektiğine dikkat çektiler.
Söyleşiye katılan öğrenciler, YÖK’ün yıl dönümü olan 6 Kasım’da saat 13.00’te Beyazıt Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan YÖK karşıtı eylemin duyurusunu da yaptılar. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

BAŞYAZI

SONRAKİ HABER

YTÜ öğrencileri: Okulumuzdaki millet bahçesi projesi iptal edilsin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa