04 Kasım 2009 00:00

Deniz içine 3 otel yapıldı, kurumlar seyretti

YAŞANAN kıyı talanları durmak bilmiyor. Kıyıların talan edilmesi konusunda devletin izlediği politikayı, Mersin’de yaşanan ilginç olay bir kez daha ortaya koydu.

Paylaş

YAŞANAN kıyı talanları durmak bilmiyor. Kıyıların talan edilmesi konusunda devletin izlediği politikayı, Mersin’de yaşanan ilginç olay bir kez daha ortaya koydu. İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin raporu ile deniz içine 3 otel yapıldığı tespit edilirken, otel inşaatlarına yapım aşamasında hiçbir kurumun engel olamaması dikkat çekti.
Otellerin ruhsatlarını veren Ayaş Belediyesi’nin binasının bile kıyı kenar çizgisinin içinde olması, olayı daha da trajikomik hale getiriyor. Otellerin yapımı sırasında açılan birçok dava ise Adana Bölge İdare Mahkemesi tarafından reddedildi.
Oteller bittikten sonra inceleme yapan İçişleri Bakanlığı müfettişleri, Mersin’in Erdemli İlçesi Ayaş Belediye Başkanı Süleyman Koç hakkında, denizin içine 3 adet otel yapılması, fazla kat yapılması ve Hazine arazisi üzerine otel yapılması ile ilgili soruşturma izni istedi.
Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, kaçak yapılarla ilgili olarak Belediye Başkanı Mustafa Koç ve meclis üyeleri hakkında üç madde hakkında soruşturma izni verdi. Ancak inşaat sürecinde açılan davalardan sonuç alınamadı. (MERSİN)
ÖNCEKİ HABER

FIRTINA GELİYOR

SONRAKİ HABER

Çavuşoğlu’ndan İdlib açıklaması: Rejim ateşle oynamamalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa