05 Kasım 2009 00:00

Tuncelililerin talepleri Gül’e iletilecek

TUNCELİ’yi ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le görüşme yapacak kitle örgütü temsilcileri, ziyaret öncesi bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Paylaş

TUNCELİ’yi ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le görüşme yapacak kitle örgütü temsilcileri, ziyaret öncesi bir basın toplantısı gerçekleştirdi.
Tunceli Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen basın toplantısına; İHD Tunceli Temsilcisi Avukat Barış Yıldırım, DTP İl Başkanı Veli Haydar Güleç, EMEK Partisi İl Başkanı Hüseyin Tunç, Anafatma Kadın Derneğinden Fatma Çiçek, Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Fidan Aydın, Bedensel Engelliler Derneği Tunceli Şube Başkanı Bedri Es ve KESK Dönem Sözcüsü Mazlum Doğan katıldı. Barış Yıldırım, Cumhurbaşkanı’yla görüşecek heyetin, aylardır üzerinde tartışılan ve halk arasında ciddi rahatsızlık yaratan barajlar konusunu ana nokta olarak belirlediğini bildirdi. Yıldırım, baraj projelerinin sadece bununla da sınırlı olmadığını söyledi. Tunceli’nin nüfusunun tamamına yakınının Alevi olduğunu belirten Yıldırım, Alevilerin taleplerini bir kez daha Gül’e ileteceklerini kaydetti. Görüşmede, Kürt sorunu, ildeki mayınlı alanlar, köye geri dönüşlerle ilgili görüşlerini de dile getireceklerini ifade eden Yıldırım, kanser hastası Güler Zere’nin serbest bırakılması içinde Gül’ün yetkisini kullanmasını kullanmasını isteyeceklerini söyledi. Gül’ün Elazığ’a yapacağı ziyaret nedeniyle, tarihi Harput’a yönelik Elazığ Belediyesi bakım ve onarım çalışmalarına hız verildi. (TUNCELİ)
ÖNCEKİ HABER

Şimdi de internet andıcı!

SONRAKİ HABER

Fındıklı Festivalinde polis provokasyonu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa