06 Kasım 2009 00:00

SİNTER DİRENİŞİ İÇİN DAYANIŞMA

SENDİKALAŞTIKLARI için işten atılan ve 1 yıla yakın süredir direnişte olan Sinter Metal işçilerine verilen uluslararası destek büyüyor.

Paylaş

SENDİKALAŞTIKLARI için işten atılan ve 1 yıla yakın süredir direnişte olan Sinter Metal işçilerine verilen uluslararası destek büyüyor. Dünya çapında örgütlü ve 25 milyon metal işçisinin üst örgütü olan Uluslararası Metal İşçileri Federasyonu (IMF) ve Avrupa çapında örgütlü; 72 sendikanın üye olduğu 5.5 milyon üyesi bulunan Avrupa Metal İşçileri Federasyonu (EMF); Sinter direnişine ‘maddi destek’ kampanyası başlattı. IMF ve EMF Mart 2009 tarihinden buyana direnişe destek vermek için kampanya yürütüyordu. Kampanyanın ikinci ayağı olarak başlatılan maddi destek kampanyası için sendikalar internet üzerinden de sayfa hazırladılar. Birleşik Metal-İş tarafından yapılan açıklamada, kampanya sorumlusu IMF Sendikal Hak İhlalleri Takip Yöneticisi Kristyne Peter’in 13Kasım’da işçilerin Üsküdar İş Mahkemesi’nde devam eden işe iade davasına da katılacağı belirtildi.
İnternette kampanya için açılan sayfada yapılan açıklamada, “Bu mücadele sendikalaştıkları için haksız yere işten çıkarılan birçok işçi için sembolik bir öneme sahip. Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde son yirmi yılda gerçekleşen en büyük mücadele olması nedeniyle kazanım sendikalaşma adına önemli olacak” ifadelerine yer verildi. Kampanya için yapılan desteklerin Birleşik Metal’in açtığı hesaba gönderilmesi istendi.
Açılan hesap numarası şöyle: SWIFT CODE: TCZBTR2A IBAN NO: TR88000100 1794 516414335002. Ziraat Bankası Dudullu Organize Sanayi Şubesi. Ümit Aydın-Hasan Binek (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Çapa çalışanları iş bıraktı

SONRAKİ HABER

Diyarbakır’da kayyum protestosu sürüyor: Amed bizimdir bizim kalacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa