06 Kasım 2009 00:00

Sağlıklı bir gelecek için mücadeleye!

Merhaba sevgili Evrensel okurları! Öncelikle size kendimi tanıtmak istiyorum. Ben, Pendik ilçesinin Kavakpınar Mahallesi’nde oturmaktayım. Evliyim ve bir de oğlum var.

Paylaş

Merhaba sevgili Evrensel okurları! Öncelikle size kendimi tanıtmak istiyorum. Ben, Pendik ilçesinin Kavakpınar Mahallesi’nde oturmaktayım. Evliyim ve bir de oğlum var.
Ben Kavakpınar’da sağlıklı bir gelecek için çalışma yürüten arkadaşlardan biriyim. Biz beş arkadaş; Nurten, Nazlı, Eylem, Neşe ve ben, bir araya gelerek bir çalışma yürütmeye karar verdik. Çalışmamızın amacı, yaklaşık bir sene önce çıkan SSGSS’nin biz emekçi kadınları ne gibi zorluklarla karşı karşıya bırakacağıydı. Ve bu sorunlar içinde neler yapabiliriz derken, aklımıza bir fikir geldi.
Beş emekçi kadın olarak çalışma yürütmeye başladık. İlk çalışmamızı Kavakpınar ışıkların üst kesiminde başlattık ve arkadaşlarla bir gün akşama kadar kapı kapı dolaşarak çalışmamızın amacını ve sebebini anlattık. Tabii tepkiler de aldık iyi veya kötü ama yılmak yoktu. Biz bu toplantıyı yapacaktık. Sonuçta sağlık sorunu hepimizin sorunuydu. Çünkü kimsenin bizim sağlığımızı pazarlık konusu etmesine müsaade etmeyecektik.
Ve Ekim’in 21’inde ilk toplantıyı yaptık. Yaklaşık olarak 35 kadın arkadaşımız bu toplantıya katıldı. Konumuz sağlık sorunuydu ama konuşuldukça Kavakpınar Mahallesi’nin ne çok sorunu olduğu ortaya çıktı. Bu konuda herkes çok dertliydi ve ikinci toplantımızı da ışıklar bölgesinin alt tarafında kalan emekçi kadınlarla yaptık. Bu toplantıya da 30 kadın arkadaşımız katıldı ve ayın 31’inde Pendik’in Esenler Mahallesi’nde üçüncü toplantımızı yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Toplantılarımızın gayet olumlu ve güzel geçtiğine inanıyorum ve buradan sizin aracılığınızla bir duyuru yapmak istiyorum. 7 Kasım’da daha geniş bir toplantı yapmak istiyoruz ve bu toplantıya Pendik’te oturan bütün emekçi kadın arkadaşlarımızı bekliyoruz ve diyorum ki, hep beraber olalım ve örgütlenelim.
Bu sorunların üstesinden hep beraber gelebiliriz. Yeter ki kendimize güvenelim, yapamayacağımız hiçbir iş yoktur.
Toplantılarımızda bizleri yalnız bırakmayan ve sesimizi daha iyi duyurmamıza yardımcı olan Hayat Televizyonu ve Evrensel gazetesine çok teşekkür ediyorum. Bütün Evrensel okurlarına teşekkürler!..
Gülnaz Çoban (Ev hanımı-Pendik/İstanbul)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Demirkubuz’dan beklemek, olmamak...

SONRAKİ HABER

Adalet Bakanına ‘bilinmeyen dil’ cevabı: Talepler için somut adım atılmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...