06 Kasım 2009 00:00

GÜMÇED’in yeni bürosu açıldı

ALTINOLUK Güney Marmara Çevre ve Koruma Derneği (GÜMÇED) Altınoluk’ta yeni bürosuna taşındı.

Paylaş

ALTINOLUK Güney Marmara Çevre ve Koruma Derneği (GÜMÇED) Altınoluk’ta yeni bürosuna taşındı.
Açılış nedeniyle yapılan etkinlikte konuşan Mehmet Akif Öznal, çalışmalardan örnekler sunarak “Bu topraklarda bize dayatılan yağma ve talan girişimlerine karşı mücadelemiz sürecek” dedi. Öznal, Körfez’de yürüttükleri mücadele sonucu medyanın Kazdağları’na ilgi gösterdiğini, yine Zeytin Yasası’na karşı verdikleri mücadelenin olumlu sonuçlarının da gelmeye başladığını söyledi. Öznal, “Yapılan son değişiklikle, zeytin alanları yakınlarında madencilik yapılmasının önü büyük oranda kapatılmış oldu; ancak düzenlemenin içeriğini henüz tam olarak bilmiyoruz ve izlememiz gerekiyor” dedi. Körfez’de 16 belediye olduğunu; ancak bu belediyelerin yasaya karşı ortak bir ses vermediklerini, konuyu gündemlerine almadıklarını belirten Öznal, “Yerel yönetimler zeytini korumayacaksa neyi koruyacak” diye sordu. En son Ankara’da bakanlık önünde eylem yaptıklarını ve Meclis’e sorunlarını ilettiklerini dile getiren Öznal, gazetemize de eylemlerine geniş bir şekilde yer verdiği için teşekkür etti.
Açılışa GÜMÇED Ayvalık, Burhaniye, Güre, Zeytinli, Altınoluk temsilcilerinin yanı sıra Emek Partisi, ÖDP, TKP, CHP, ADD ve ÇYDD temsilcileri de katıldı.
Toplantı sonucunda 13 Kasım’da Karahayit köyüne destek ziyareti, çevre kirliliğine karşı çevre mühendisleri odası ile ortaklaşa çevre çalıştayı yapılması kararı alındı. (ALTINOLUK)
ÖNCEKİ HABER

Aleviler miting hazırlıklarını sürdürüyor

SONRAKİ HABER

Sakarya'da ırkçı saldırı: Tarım işçisi Şirin Tosun kafasından vuruldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa