06 Kasım 2009 00:00

Aleviler miting hazırlıklarını sürdürüyor

ALEVİ Bektaşi Federasyonu tarafından 8 Kasım’da İstanbul’da yapılacak olan ‘Ayrımcılığa Karşı Eşit Yurttaşlık’ mitingine, İzmir’den 50 araçla katılım sağlanacağı açıklandı.

Paylaş

ALEVİ Bektaşi Federasyonu tarafından 8 Kasım’da İstanbul’da yapılacak olan ‘Ayrımcılığa Karşı Eşit Yurttaşlık’ mitingine, İzmir’den 50 araçla katılım sağlanacağı açıklandı.
İzmir Alevi Bektaşi ve Yöre Dernekleri Platformu tarafından Narlıdere Cemevi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında, İstanbul’da yapılacak mitinge katılım çağrısı yapıldı.
Konuya ilişkin basın açıklamasını okuyan Platform Dönem Sözcüsü Şehri Tuğcular, “Aleviler yüzlerce yıldır toplu katliamlarla karşı karşıya kaldılar. Son yıllarda örgütlenen Aleviler, çeşitli kurumların çatısı altında mücadeleyi yükseltmektedirler” diye konuştu.
Mücadelenin bir parçası olarak, Alevi Bektaşi Federasyonu tarafından 8 Kasım 2009 tarihinde İstanbul’da yapacakları “Ayrımcılığa Karşı Eşit Yurttaşlık Mitingi”nde, Alevilerin sorunlarını bir kez daha dile getireceklerini söyleyen Tuğcular, “Tüm canları, yapılacak mitinge katılmaya çağırıyoruz” diyerek sözlerini sona erdirdi.
TALEPLER YİNELENECEK
Adana’da Alevi örgütleri tarafından yapılan basın açıklamasında da mitinge katılım çağrısı yapıldı. Alevi Kültür Derneği’nde yapılan açıklamaya, birçok siyasi parti ve sendika yöneticisi de katıldı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Adana Şube Başkanı Metin Çelik, 9 Kasım’da görmezden gelinen taleplerini dile getirmek için bu kez İstanbul’da bir araya geleceklerini ifade etti. (İZMİR-ADANA)
ÖNCEKİ HABER

Ne yapsan suç

SONRAKİ HABER

14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan kuaför tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa