07 Kasım 2009 00:00

Gül, barajlar sorununu Ankara’ya taşıyacak

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Elazığ’daki temasları sırasında önceki gün, Tunceli ziyaretinde Munzur’da baraj sorununa ilişkin konuştu. Gül, “Ankara’daki ilgililerle konuşacağım.

Paylaş

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Elazığ’daki temasları sırasında önceki gün, Tunceli ziyaretinde Munzur’da baraj sorununa ilişkin konuştu. Gül, “Ankara’daki ilgililerle konuşacağım. Belki bazıları dikkate alınabilir. Halkın, bazılarının kendi lehlerine olduğunu uzun vadede görmesi gerekebilir” dedi.
Önceki gün Tunceli’ye yaptığı ziyaretin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Elazığ’daydı. İlk olarak Elazığ Valisi Muammer Erol ile görüştü. Görüşmede Vali Erol, Cumhurbaşkanı Gül’e, Elazığ’ın simgesi olan hediyelerle Elazığ’ı anlatan bir kitap verdi. Bir gazetecinin, gerçekleştirdiği Tunceli ziyaretinde kendisine iletilen talepleri sorması üzerine Gül, uzun yıllardan sonra bir cumhurbaşkanının Tunceli’yi ziyaret etmesinin büyük bir heyecan yarattığını söyledi.
Tunceli gezisinde, kitle örgütü temsilcilerinin Kürt sorununa ilişkin taleplerine değinmeyen Gül, cemevine yaptığı ziyaretten söz ederek, “Anayasamıza göre de bütün kültürel mirasımızı korumak ve geliştirmek hepimizin görevidir” dedi.
‘DEĞERLENDİRECEĞİZ’
Munzur Vadisi Milli Parkı’na yapılması öngörülen barajların hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Gül, Tunceli’de barajla ilgili çok şikayet duyduğunu belirtti. Barajların enerji ve ekonomide canlılık sağlaması açısından önemli olduğunu savunan Gül, “Ama halkın bu kadar yoğun kaygısının olmasını da doğrusu dinledim. Sivil toplum örgütleriyle orada görüştüm, onların da görüşlerini aldım. Bazı kaygılar var. Bunları tabii Ankara’daki ilgililerle konuşacağım. Belki bazıları dikkate alınabilir. Halkın, bazılarının kendi lehlerine olduğunu uzun vadede görmesi gerekebilir. Değerlendireceğiz” diye konuştu.
(HABER MERKEZİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

YENİGÜN

SONRAKİ HABER

İran'da yolcu uçağı iniş sırasında pistten çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa