07 Kasım 2009 00:00

MUAYENE ÜCRETLERİNE YAPILAN ZAM PROTESTO EDİLDİ

SES Mersin Şubesi, muayene ücretlerine yapılan zammın geri alınması için basın açıklaması yaptı.

Paylaş

SES Mersin Şubesi, muayene ücretlerine yapılan zammın geri alınması için basın açıklaması yaptı. 1 Ekim 2009 tarihinden bu yana her çarşamba yapılan basın açıklaması, bu hafta da Erdemli Devlet Hastanesi önünde yapıldı. Erdemli Eğitim Sen üyeleri ile hastalar ve hasta yakınları da eyleme destek verdi.
Eylemde konuşan SES Mersin Şube Başkanı Yılmaz Bozkurt, hükümetin, sağlık örgütlerinin bütün itirazlarına rağmen türlü vaatlerle yürürlüğe soktuğu SSGSS masalının sona erdiğini belirterek, yasasının kabulünün üzerinden geçen bir yıl içinde AKP Hükümeti’nin vaatlerinden geriye eser kalmadığını dile getirdi.
Gerçekleri ortaya koymaya ve SSGSS yasasının içyüzünü teşhir etmeye devam edeceklerini söyleyen Bozkurt, “Sesimize kulak tıkayan ve politikalarında inat eden hükümet bu tutumundan vazgeçinceye kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. 25 Kasım’da kamu emekçilerinin yapacağı grev de bu mücadelenin bir parçasıdır. Emekçileri, işsizleri, yoksulları ve toplumun tüm duyarlı kesimlerini, 25 Kasım eylemine çağırıyoruz” diye konuştu. (MERSİN)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

KUŞATILAN ÇEVREMİZ

SONRAKİ HABER

TBMM yine tatilde: "Gazi Meclis" 21 Aralık'tan bu yana üçüncü kez tatile giriyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa