09 Kasım 2009 00:00

GÜNGÖRENLİ KADINLAR SALGIN HASTALIKLARI KONUŞTU

EMEK Partisi (EMEP) Güngören İlçe Örgütü Kadın Komisyonu son dönemde yaşanan domuz gribi vakaları ve sağlık sistemine ilişkin bir söyleşi düzenledi.

Paylaş

EMEK Partisi (EMEP) Güngören İlçe Örgütü Kadın Komisyonu son dönemde yaşanan domuz gribi vakaları ve sağlık sistemine ilişkin bir söyleşi düzenledi. İlçe binasında yapılan söyleşiye sağlık emekçisi Fadime Kavak katıldı. Kavak, hastalığın seyri, bulaşma yolları, aşılama gibi konularda bilgiler verdi. Son dönemde yaygınlaşan gribe karşı emekçilerin ne şekilde davranması gerektiğine değinen Kavak, beslenmenin halkın alım gücü ile ilişkili olduğunu aktardı. Parasız sağlığın bir hak olduğunu belirten Kavak, özel sektörün insafına bırakılmaması gereken bir hizmet olduğunu söyledi. EMEP Güngören İlçe Başkanı Mehmet Turp da ekonomik kriz ile artan yoksulluğun salgın hastaları da beraberinde getirdiğini ifade etti. Başbakanın aşı yaptırmayacağını söylemesinin tam bir kaos ortamı yarattığına çeken Turp, GDO’lu ürünlerin ülkeye giriş yapmasının önünü açan yasanın çıkarıldığını ifade etti. Bu işten nemalanan tarım tekelleri olduğuna dikkat çeken Turp, tekellere kar, halka ise hormonal rahatsızlıklar, kanser ve tedavisi mümkün olmayan hastalıkların reva görüldüğünü söyledi.
BİR ARAYA GELMENİN ÖNEMİ
Daha sonra söz alan kadınlar, özellikle aşı konusunda meraklı sorular sorarak biraya gelmenin önemini tartıştılar. İSTANBUL
ÖNCEKİ HABER

Bu da tarım işçileri cinayeti: 3 ölü, 30 yaralı

SONRAKİ HABER

23 yaşındaki asansör teknisyeni akıma kapılarak öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa