09 Kasım 2009 00:00

DAYANIŞMA YEMEĞİNDE MÜCADELE ÇAĞRISI

Paylaş

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kars İl Temsilciliği dayanışma yemeği düzenledi.
Yemekte konuşma yapan KESK İl Temsilcisi Mehmet Vargün, hükümetin yüzdelik komik zamlarla kamu emekçilerini sefalete mahkum ettiğini söyledi. Vargün, şöyle devam etti: Sosyal Güvenlik Yasası ile birlikte katılım payı altında soyuluyoruz. Her geçen gün artan iş yüküne rağmen çalışan sayısı bilinçli olarak azaltılırken TBMM’de bekleyen yasa tasarısı ile tüm kamu çalışanları sözleşmeli hale getirilip iş güvencemiz ortadan kaldırılmaya çalışıyor. Çatışmalı bir ortam yaratılarak emekçilerin kendi arasında bölünmek istendiğine dikkat çeken Vargün, “Oysa biz KESK olarak çatışmadan, bölünmeden yana değil barıştan ve birlikten yanayız” dedi.
AKP Hükümeti’nin saldırılarına karşı 25 Kasım’da uyarı amaçlı 1 günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını duyuran Vargün, tüm kamu çalışanlarını bu eyleme katılmaya çağırdı.
Dayanışma yemeğine çoğunluğu defterdarlık olmak üzere SGK, adliye, meteoroloji, sivil savunmada çalışan 54 BES üyesi katıldı. Kamu emekçileri bu tür etkinliklerin düzenlenmesinden memnun olduklarını dile getirdiler. (KARS)
KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kars İl Temsilciliği dayanışma yemeği düzenledi.
Reklam
ÖNCEKİ HABER

EKONOMİ VE POLİTİKA

SONRAKİ HABER

ABD'ye gitmek için yola çıkan binlerce mülteci Meksika sınırında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...