09 Kasım 2009 00:00

zama zingo

* Ercan Saatçi olayı hakkında bir şey söylemeye yanaşmıyordum ama, etraftan bu kadar sorulunca, birkaç kelam etmeye karar verdim.

Paylaş

* Ercan Saatçi olayı hakkında bir şey söylemeye yanaşmıyordum ama, etraftan bu kadar sorulunca, birkaç kelam etmeye karar verdim. Fenerbahçeli de değilim, Saatçi denen adama karşı da herhangi bir sempati beslemem söz konusu olamaz. Seviyesiz bir muhabbet. Ama hangi spor taraftarı, kendini bu muhabbetten ayrı görüyor, ben onu anlamıyorum. Böyle bir görüntünün ortaya çıkmış olmasının üstüne fırtınalar kopabilmesinin tek nedeni, Ercan Saatçi’nin bir takım tutuyor olması, küfrettiği takımın taraftarlarının da galeyana gelmesi. Yoksa her maçta herkes zaten birbirine küfrediyor.
* “Yendik”, “Üttük”, “Ezdik” gibi kavramları, kadınlar, çocuklar bile kullanmıyor. Çünkü küfürsüz bir spor dili henüz icat edilmedi. Yok, küfürsüz konuşmanın imkanı yok. Spor basınında, mahalle kahvesinde, soyunma odasında, arkadaş sohbetinde, nereye bakarsanız bakın, küfür çağrışımı olmadan bir insanın futbol konuşabilmesi mümkün değil. Spor ortamının ortalama dili buyken, birden kendini iyi aile çocuğu pozlarına sokanlar, komik duruma düşüyorlar.
* Özetle, kimseyi savunduğum yok da, bu seviyesizlikte herkes ortak. Başta spor basını.
* Nefes denen savaşa övgü filmini dizi olarak sürdürmeye karar vermişler. Bir film yaptılar, bir iki yazdık, yakamızı bırakmadılar. Peki. Bende de bu klavye olduktan sonra, yakalarını bırakan onlar gibi olsun.
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
ÖNCEKİ HABER

Halit Refiğ için

SONRAKİ HABER

“Fiyat düşmesin diye kasa kasa domates ve biberi çöpe döktüler” iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa