10 Kasım 2009 00:00

UFO’cular görüntü peşinde

UFO (Tanımlanamayan Uçan Cisim) avcıları da gökyüzünü taramaya başladı. Dijital kamera veya fotoğraf makinesini kapanlar, kendini sokaklara atıyor.

Paylaş

UFO (Tanımlanamayan Uçan Cisim) avcıları da gökyüzünü taramaya başladı. Dijital kamera veya fotoğraf makinesini kapanlar, kendini sokaklara atıyor. Rastgele çekilen birçok görüntü, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi’ne gönderiliyor. 2009 yılının ilk dört ayında 337 UFO ihbarı yapıldı.
Sirius’taki değerlendirmelere emekli askeri pilot, görüntü uzmanı öğretim görevlisi, fizikçi, uçak fabrika danışmanı, mühendis, uzman sosyolog, psikolog, antropolog, biyolog ve dalgıca kadar çeşitli meslek gruplarından gönüllüler katılıyor. Fotoğrafı çekilen nesnenin ne olduğu eldeki teknik imkanlarla incelenerek, “Görüntüdeki maddesel ve fiziksel bir yapıya sahip olan cismin kesinlikle uçak, helikopter, balon, uydu, Çin feneri, kuş veya atmosferik bir fenomen olmadığı, ayrıca kamera optiğinden kaynaklanan bir leke veya herhangi bir ışık yansıması olmadığı kesinlik kazanmıştır. Dolayısıyla fotoğraftaki kanadı kuyruğu olmayan cisim konvensiyonel teknolojiye ait bir araç olmayıp, ‘Tanımlanamayan Uçan Cisim’ kategorisine giren, UFO diye tabir ettiğimiz cisimler sınıfına girmektedir” yazısı gönderiliyor.
Bu kapsamda 2009 yılının ilk 10 ayında 1400 kişi, görüntülerini Sirius’a gönderdi. (İZMİR)
ÖNCEKİ HABER

Muhtarlıklara atık pil toplama kutuları dağıtıldı

SONRAKİ HABER

Şirketlerin cirosu yüzde 12,3 arttı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa