10 Kasım 2009 05:00

‘SAYIN GENERAL KOLA İÇER MİSİNİZ KOLA

Devrimci 78’liler Federasyonu, Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler’i, “işkencecileri korumak ve suç işlemeye devam etmekle” suçladı.

Paylaş

Devrimci 78’liler Federasyonu, Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler’i, “işkencecileri korumak ve suç işlemeye devam etmekle” suçladı.
Devrimci 78’liler Federasyonu’ndan dün yapılan yazılı açıklamada, Tümgeneral Ferit Güler’in haftalık basın bilgilendirme toplantısındaki, “TSK’ya uzun yıllar hizmet eden personele karşı tek taraflı akıldışı iddialar gündeme gelmektedir. Yayın kuruluşlarının insanların kişilik haklarına özen göstermesi, o kişi ve ailelerini de düşünerek duyarlı bir yayıncılık yapması herkes gibi bizim de beklentimizdir” sözlerine atıfta bulunularak, Güler “işkencecileri korumak ve suç işlemeye devam etmekle” suçlandı. Açıklamada; “Sayın general, kola içer misiniz kola?.. Hani uzun ince şişeleri var... Hatta biraz boğumlu… Otuz yıl önce belki biz de içerdik, ama otuz yıldır içmiyoruz. Niye biliyor musunuz? ‘Uzun yıllar hizmet eden personelleriniz üzerine oturttuğu için..’ Sayın general, işkencelerden yükselen çığlıkları hiç mi duymadınız, duyma probleminiz mi var?
Bu ülkenin geleceği ipotek altına alındı; bilim adamları, aydınları, öğrencileri cezaevlerinde işkencehanelerde yok edildi. Darbe yapmak kadar darbecileri korumak da suçtur ve siz, bu suçu işlemeye devam ediyorsunuz” denildi.
Darbecileri koruma altına alan “geçici 15. maddeye dikkat çekilen açıklamada, “Yaşananların milyonda birine dokunan bir TV dizisine gözdağı vermeniz, basın ve yayın kuruluşlarını ince bir üslupla uyarmanız, işlenen suçları yok edecek mi?” denildi. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

İstanbul çarşamba günü yağışlı

SONRAKİ HABER

Cumartesi Annesi Anik Can hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa