10 Kasım 2009 00:00

Şeker-İş şubesinde 20 yıllık yönetim değişti

ŞEKER-İŞ Sendikası Afyonkarahisar Şubesi’nin 11’inci Olağan Genel Kurulu özelleştirmelerin gölgesinde yapıldı.

Paylaş

ŞEKER-İŞ Sendikası Afyonkarahisar Şubesi’nin 11’inci Olağan Genel Kurulu özelleştirmelerin gölgesinde yapıldı. Başkanlık için iki adayın yarıştığı genel kurulda önemle üstünde durulan tek konu, özelleştirmelerin, milyonlarca insanı işsizlik ve açlıkla burun buruna getirdiği oldu. Konuşmacılardan Şeker-İş Genel Başkanı İsa Gök, “Şeker fabrikalarının özelleşmesi Türkiye’nin köleliğidir”diyerek özeleştirmelere sert tepki gösterdi. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe de SEKA, TÜPRAŞ, Ereğli Demir Çelik Fabrikası ve PETKİM’i örnek göstererek, özelleştirmelerin işçi ve ailelerini açlıkla yüz yüze bıraktığını söyledi.
SEÇİMLERİN ARDINDAN
20 yıldır Şeker-İş Afyonkarahisar şube başkanlığı yapan Şükrü Balık, koltuğunu en büyük muhalifi Murat Karamoçu’ya kaptırdı.
“Haklarımızı sadece lafla arayan ve bizi kaderimize terk eden sendika yönetimi istemiyoruz” diyen işçiler, yeni başkanları Murat Karamoçu’ya güvendiklerini belirttiler. Kongre sonunda, özelleştirmelere, yoksulluğa, işsizliğe ve geleceksizliğe karşı omuz omuza mücadele etme kararı alındı. (AFYON)
ÖNCEKİ HABER

Yıkılan ve yeni kurulan duvarlar

SONRAKİ HABER

Basra’da 5 aydır ücret alamayan işçiler greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa